W niedzielę, 29 stycznia 2023 roku Gmina Biecz po raz kolejny zagrała razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Hasło 31.  Finału brzmiało „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”, a celem było pozyskanie środków na wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń sepsą, co  umożliwi  lepszą terapię poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

Po raz pierwszy główne wydarzenia tegorocznego Bieckiego Finału WOŚP odbywały się nie jak to było w zwyczaju  na  Rynku, lecz w hali sportowej zlokalizowanej przy Zespole Szkół Zawodowych. Równolegle w innych miejscach tj. na hali sportowej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Strzeszynie,  w remizie OSP w Bieczu, w Muzeum Ziemi Bieckiej i oczywiście w holu hali sportowej w  Bieczu miały miejsce liczne wydarzenia towarzyszące.

O godz. 14:00 biecki 31. Finał WOŚP oficjalnie otworzył Pan Paweł Jamro – Dyrektor Bieckiego Centrum Kultury, pełniący jednocześnie funkcję Szefa Sztabu 31. Finału WOŚP w Bieczu.

Zamysłem tegorocznej bieckiej edycji WOŚP było zaangażowanie w tą szczytną akcję wszystkich szkół z terenu gminy Biecz. I tak też się stało. Wszystkie szkoły w różny sposób włączyły się w organizację Finału: poprzez przygotowanie części artystycznej, turniejów sportowych, sprzedaży ciast, stoisk promocyjnych czy przygotowanie posiłków dla wolontariuszy i zespołów.

Część artystyczna zlokalizowana na scenie  i w jej okolicy przygotowana została tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były tańce, śpiewy, pokazy mody, jasełka i oczywiście część koncertowa podczas której publiczność mogła usłyszeć różne gatunki muzyczne: muzykę taneczną, rockową, punkową i mocne brzmienia heavy metalowe.

Jako pierwsi wystąpili uczestnicy działającej przy Bieckim Centrum Kultury sekcji tańca nowoczesnego pod opieką instruktor Pani Moniki Wacek. Przed licznie zgromadzoną publicznością energiczne występy zaprezentowały 3 zespoły: Black Squad, Zgrana Paczka i  Happy Kids. Ich fenomenalne, energiczne tańce nagrodzone zostały gromkimi brawami.

Organizatorzy nie zapomnieli oczywiście o najmłodszych. Specjalnie dla nich przygotowany  został program animacyjny tj. gry, zabawy, konkursy, śpiewy i tańce w towarzystwie Minionka. Nie zabrakło oczywiście mnóstwa cukierków.  

Kolejne godziny wypełniła część artystyczna przygotowana przez uczniów ze szkół z terenu Gminy Biecz. Na początek na scenie wystąpiła delegacja z  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Libuszy oraz spora grupa ze Szkoły Podstawowej z Grudnej Kępskiej. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Sitnicy zaprezentowali pokaz strojów szlacheckich oraz solowy występ muzyczny, po czym  w występie instrumentalno-muzycznym publiczność mogła zobaczyć delegację Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rożnowicach. Zupełnie odmienną propozycję, czyli jasełka, przedstawili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bieczu. Ostatnie występy w części artystycznej należącej do szkół zaprezentowały dzieci i młodzież z Zespołów Szkolno-Przedszkolnych w Binarowej i Korczynie oraz solistka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieczu.

Około godz. 18:00 część koncertową otworzył lokalny zespół „New Time”, czyli pięciu młodych i zdolnych  muzyków, którzy zawsze chętnie wspierają Orkiestrę rozbawiając publiczność znanymi coverami „pod nogę”. Tuż po nich ogromną dawkę ciężkiego brzmienia zafundował heavy metalowy zespół „Sacrament”, który powrócił na  scenę po 33 latach. Grupa pięciu zagorzałych fanatyków heavy metalu przyciągnęła na biecki Finał WOŚP tłumy zarówno swoich fanów sprzed trzydziestu lat, jak i nieco młodszych miłośników mocnej muzyki, ale także osoby, które niekoniecznie gustują w tym gatunku, ale chciały na żywo zobaczyć wielki come-back legendarnej, niesamowicie uzdolnionej muzycznie kapeli.

Gwiazdą wieczoru 31. Finału WOŚP w Bieczu był  pięcioosobowy zespół Delta Virus, czyli mocne rockowo-punkowe klimaty. Znane stare covery w wykonaniu gorlickiej grupy z udziałem samego Burmistrza Gorlic – Pana Rafała Kukli, pozwoliły dojrzałemu pokoleniu wrócić wspomnieniami do czasów, gdy rockowe i punkowe brzmienia królowały na polskiej scenie muzycznej. „Delta Virus” szybko zjednał sobie sympatię bieckiej publiczności, czego wynikiem były kilkakrotne bisy.

Dzięki wielu ludziom dobrej woli, podczas tegorocznego Finału nie zabrakło wydarzeń towarzyszących. Na hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzeszynie w godz. 12.00 – 16.00 miały miejsce konkurencje sportowe, tj. turniej koszykówki i turniej piłki nożnej stołowej (piłkarzyki), a także sprzedaż ciast i ciasteczek.

W remizie OSP w Bieczu w godz. 8.30 – 13.00,  Klubu Honorowych Dawców Krwi zorganizował akcję krwiodawstwa, natomiast wrzucając datki do puszki zlokalizowanej w Muzeum Ziemi Bieckiej można było wziąć udział w losowaniu nagród „Dzień z Muzealnikiem” i „Muzealne Wykopaliska”.

W holu hali sportowej w Bieczu nie można było przejść obojętnie obok stoisk przygotowanych przez bieckie szkoły średnie. Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego przygotowali stoisko promujące ich szkołę, natomiast uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Zawodowych włączyli się  do organizacji 31. Finału przygotowując i sprzedając przepyszne słodkości, które znikały w mgnieniu oka, a puszki WOŚP zapełniały się z minuty na minutę.

 

Kwota jaką niezawodni wolontariusze zebrali podczas 31. Finału WOŚP w Bieczu była imponująca i wynosiła 27 318, 25 zł. 

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania 31. Finału WOŚP w Bieczu.

 

DZIĘKUJEMY NIEZAWODNYM SPONSOROM 31. FINAŁU WOŚP W BIECZU ZA WSPARCIE FINANSOWE I RZECZOWE:

 • Pan Robert Zięba – Firma usługowo – budowlana  Libbud w Gorlicach
 • Pan Waldemar Ryznar – Firma MEBHOL w Bieczu
 • Pani Katarzyna Bochnia – Hotel Restauracja GRODZKA w Bieczu
 • Państwo Zbigniew i Danuta Wal – Zakład Galanterii Drzewnej w Bieczu
 • Pan Robert Wojakowicz – p.o. prezesa Banku Spółdzielczego w Bieczu
 • Pani Magdalena Stawarz – Pośrednictwo Sprzedaży w Bieczu
 • Pan Michał Pawlik – Firma Piekarsko-Cukiernicza KASIA w Bieczu
 • Pan Wacław Furmanek – Prezes Zarządu UZDROWISKA WYSOWA S.A.
 • Pani Halina Liana – Sklep wielobranżowy TĘCZA w Bieczu 
 • Market Szetela w Bieczu
 • Pani Grażyna Koryga – Reh-Med  w Bieczu

PODZIĘKOWANIA KIERUJEMY RÓWNIEŻ NA RĘCE OSÓB, FIRM I INSTYTUCJI, KTÓRE OSOBIŚCIE ZAANGAAŻOWŁY SIĘ W ORGANIZACJĘ BIECKIEGO FINAŁU WOŚP:

 • Panie liczarki: Iwona Czeluśniak,  Jolanta Tumidajewicz, Halina Zabawa, Elżbieta Zielińska
 • Wolontariusze
 • Pani Agata Ducal – Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowych w Bieczu
 • Pracownicy hali sportowej w Bieczu
 • Pan Rafał Szarłowicz – Dyrektor SP nr 1 w Bieczu
 • Pan Marek Kędzior – opiekun wolontariuszy z SP nr 1 w Bieczu
 • Pracownicy Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bieczu
 • Pani Jadwiga Szara – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzeszynie
 • Pracownicy  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzeszynie
 • Pan Paweł Kocańda– Dyrektor Muzeum Ziemi Bieckiej
 • Pan Podinsp. Marcin Stępnień – Komendant Komisariatu Policji w Bieczu
 • Policjanci z bieckiego komisariatu
 • Pani Anna Huk – Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi przy OSP w Bieczu
 • Pani Monika Wacek – instruktor sekcji tańca nowoczesnego wraz w wszystkimi grupami działającymi przy BCK
 • Pani Elżbieta Szudy
 • Zespół NEW TIME
 • Zespół SACRAMENT
 • Zespół DELTA VIRUS
 • Dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie z wszystkich szkół z terenu Gminy Biecz, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji 31. Finału WOŚP  w Bieczu.

 

Szef Sztabu 31. Finału WOŚP w Bieczu

 Paweł Jamro

 

Skip to content