W upalne niedzielne popołudnie, 19 czerwca 2022 roku na bieckim rynku nastąpiło oficjalne „powitania lata”, czyli wydarzenie zorganizowane przez Bieckie Centrum Kultury i Gminę Biecz z bogatym programem artystycznym i wieloma atrakcjami towarzyszącymi.

Zebranych uczestników powitał dyrektor BCK, Pan Paweł Jamro, który pełnił tego dnia rolę konferansjera i dokładnie przybliżył wszystkim program imprezy i czekające atrakcje. Na początek organizatorzy przygotowali nie lada gratkę dla najmłodszych w postaci ciekawych animacji dla dzieci. Poprowadził je w swoim stylu doskonale im znany, energiczny „Szalony Johnny”, który w pewnym momencie zaprosił na scenę animatorki BCK. Było więc sporo gier i zabaw, m.in. tradycyjny „pociąg” i oczywiście szereg nagród. Następnie wystąpił czteroosobowy zespół rockowy „Necessary Air”, założony w 2017 roku w Skołyszynie przez Konrada i Bogdana Stróżyków. Artyści wykonują muzykę będącą połączeniem rocka, metalu, popu i muzyki elektronicznej. Pomiędzy koncertami kilka słów do witających wakacje mieszkańców i gości wygłosili Burmistrz Biecza, Pan Mirosław Wędrychowicz i Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu, Pan Grzegorz Nosal. Kolejnym punktem programu był dwuczęściowy i dwugodzinny występ barwnej i dynamicznej grupy „Biesiada Show”, która najpierw zapewniła publiczności znakomitą zabawę i dobrą energię prezentując szlagiery polskiego folku, czyli szeroko rozumianej twórczości ludowej. Za ich sprawą mogliśmy również przenieść się w czasie do największych hitów bigbitu lat 60-tych, 70-tych, 80-tych i 90-tych.

Z każdą minutą płyta bieckiego rynku zapełniała się kolejnymi chętnymi do miłego spędzenia czasu przy znakomitej pogodzie. Pełen humoru muzyczno-kabaretowy program przedstawił popularny aktor i piosenkarz Piotr Pręgowski, czyli słynny Patryk Pietrek z serialu „Ranczo”. Nie zabrakło mocnych dowcipów, znanych utworów oraz interakcji z publicznością, którą zaprosił na scenę. Jeszcze przed występem artysta ochoczo pozował do zdjęć, a gotowych do zrobienia pamiątkowej fotografii nie brakowało. Zabawę taneczną do późnych godzin wieczornych poprowadził natomiast energiczny i grający z góralskim zacięciem zespół „AMORE”, składający się z sześciu chłopaków, których połączyła pasja do muzyki. Uczestnicy bawili się doskonale, o czym świadczyć może coraz większa liczba tańczących na płycie rynku – zarówno w parach, jak i w grupkach.

Przez wiele godzin na bieckim rynku miało miejsce szereg wydarzeń towarzyszących. Dzieci jak zawsze korzystały z dmuchańców i skakańców. Kolejki ustawiały się do stoisk gastronomicznych, gdzie można było zakupić m.in. popcorn, watę cukrową, frytki, kiełbasę, karkówkę, a także napić się m.in. orzeźwiającej lemoniady. Sporym zainteresowaniem cieszyły się również stoiska Gabinetu Dietetycznego „Bonna Sante” oraz kosmetyczne „Oriflame”. W godzinach 15:00-19:00 istniała możliwość darmowego przejazdu po mieście Ciuchcią „Strzała Południa”, która zrobiła furorę już dwa tygodnie temu podczas Dnia Dziecka na stadionie sportowym w Bieczu. I tym razem wiele dzieci i dorosłych skorzystało z tej interesującej atrakcji. Ponadto godziny otwarcia takich obiektów turystycznych jak Ratusz (wejście na taras widokowy wieży ratuszowej) i Muzeum Ziemi Bieckiej (Dom z Basztą, Kromerówka, Turma) zostały znacznie wydłużone. Czynna była także Biblioteka i jej podziemia, gdzie zwiedzający mogli obejrzeć wystawę „Żydzi Biecza – historia i zagłada” oraz malowidła dawnej synagogi Talmud-Tora.  

Cieszy tak wysoka frekwencja podczas wczorajszej imprezy z Bieckim Centrum Kultury. Powitaliśmy wakacje z przytupem, a to dopiero początek, gdyż ciekawych propozycji na kolejne tygodnie i miesiące z pewnością nie zabraknie.

Skip to content