W sobotę, 2 lipca 2022 roku w ramach aktywnie działającej sekcji „Szlakiem Sztuki” Bieckiego Centrum Kultury odbyła się pierwsza wycieczka w poszukiwaniu miejsc wyjątkowych przyrodniczo i kulturalnie. Bieczanie odwiedzili w tym dniu Skamieniałe Miasteczko w Ciężkowicach.

Od początku wszystkim uczestnikom dopisywał dobry humor. Pogoda, która straszyła deszczem, okazała się być wprost idealna. Zwiedzanie Skamieniałego Miasteczka pod opieką przewodnika bieccy turyści rozpoczęli od znajdującej się tuż przed wejściem na szlak niebieski, Skały Grunwald. Kolejnym punktem były jedne z najsłynniejszych  skał, Ratusz i Czarownica – wizytówka tego miejsca.

Idąc szlakiem o długości 2 kilometry od wejścia do Wodospadu Czarownic, uczestnicy mieli okazję podziwiać unikatowe skały i stanowiska przyrodnicze, poznać niesamowite legendy związane z tym miejscem oraz historię, o której pani przewodnik pięknie opowiadała. Grupa wytrwałych wycieczkowiczów podziwiała skały takie jak: Pustelnia, Borsuk, Piekiełko, Baszty Paderewskiego i Cyganki.

Niewątpliwie najpiękniejszym miejscem okazał się Wąwóz Czarownic i Wodospad, który znajduje się poza rezerwatem. Były to wspaniałe widoki i piękne przyrodnicze obrazy, które naprawdę warto zobaczyć. Ostatnim punktem wędrówki był Park Zdrojowy im. Burmistrza Zbigniewa Jurkiewicza, czyli wyjątkowa przestrzeń rekreacyjna i turystyczna, która dysponuje urządzeniami do hydroterapii, brodzikami, siłownią terenową, placem zabaw, tężnią, ogrodem sensorycznym, a wszystko w otoczeniu ogrodu zbudowanego ze skał i ziemi z górskimi układami roślinności.

Na koniec wycieczki miejscowe Panie z Koła Gospodyń Wiejskich bardzo gościnnie przyjęły uczestników wycieczki, którzy mieli okazję  spróbować tradycyjnej kuchni, wiejskiego chleba, pysznych wypieków i rewelacyjnych pierogów. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom pierwszej wycieczki z sekcją Bieckiego Centrum Kultury „Szlakiem Sztuki”. Zapraszamy do śledzenia aktualności, gdyż już niedługo kolejna wędrówka.

Skip to content