Bieckie Centrum Kultury jest samorządową instytucją kultury, realizującą zadania w dziedzinie wychowania, edukacji kulturalnej  i oświatowej oraz upowszechniania kultury. Zgodnie z zadaniami określonymi w Statucie  działalność instytucji obejmuje m.in., współpracę w zakresie upowszechniania kultury z placówkami oświatowymi, kulturalnymi i innymi instytucjami, opiekę nad amatorskimi zespołami artystycznymi, wspieranie twórców rodzimych, prowadzenie działalności kina,  ale przede wszystkim organizację mniejszych oraz większych wydarzeń kulturalnych jak np. przeglądy teatralne, biesiady nad rzeką, konkursy, uroczystości patriotyczne, kino letnie, rajdy Nordic Walking, festyny z okazji Dnia Dziecka, Dni Biecza, koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej (na scenie sali widowiskowej kina Farys w Bieczu wystąpili m.in.: Zbigniew Wodecki, Eleni, Bracia Cugowscy, zespół Weekend, zespół Stare Dobre Małżeństwo, Teresa Werner), występy artystów  kabaretowych (Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Nowaki, Kabaret Paranienormalni, Kabaret pod Wyrwigroszem, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Smile)  czy festiwal muzyki dawnej Kromer Festival Biecz, który wpisał się na stałe w kalendarz imprez cyklicznych Gminy Biecz i mimo krótkiej historii zyskał rangę jednego z najważniejszych wydarzeń regionu.

Niestety ze względu na panującą od długiego czasu pandemię koronawirusa, a tym samym obostrzenia i wielokrotne zawieszanie działalności instytucji kultury w całej Polsce zarządzane przez Prezesa Rady Ministrów, organizacja większości wydarzeń kulturalnych w ostatnich latach była niestety ograniczona lub niekiedy całkowicie niemożliwa. Mamy jednak nadzieję, że wkrótce sytuacja ustabilizuje się i będziemy mogli powrócić do szerokiej działalności, jak to było przed pandemią.

Bieckie Centrum Kultury prowadzi również wiele różnych form działalności  cyklicznej jak  sekcje zainteresowań dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które z biegiem lat rozwijały się i zyskiwały coraz większe grono zainteresowanych, zajęcia dla dzieci podczas ferii i wakacji, siłownię, Bieczan znanych i mniej znanych, wystawę  pn. „Z dziejów kolei w Bieczu” czy cykl spotkań Nordic Walking. Od 12 lutego 2022 Bieckie Centrum Kultury wprowadza nową propozycję dla kobiet, mianowicie zajęcia fitness.

DZIAŁALNOŚĆ CYKLICZNA BIECKIEGO CENTRUM KULTURY

SEKCJE ZAINTERESOWAŃ

            AKROBATYKA SPORTOWA

Sekcję akrobatyki sportowej prowadzi Pan Gabriel Myśliwiec, wykwalifikowany i doświadczony trener akrobatyki. Zajęcia na profesjonalnym sprzęcie typu AIR TRACK odbywają się w poniedziałki w godzinach 17:20 – 20:20. Na sekcję uczęszcza  w trzech grupach zaawansowania (podstawowa, średnio zaawansowana i zaawansowana) ok. 40 dzieci od 7 roku życia chcących m.in. poprawić swoją sylwetkę, czy ogólnie mówiąc chcących prowadzić zdrowy styl życia, albowiem uprawianie sportów gimnastycznych niesie za sobą wiele korzyści, np. eliminowanie wad postawy, rozwój wszystkich zdolności motorycznych, rozwój zmysłu równowagi oraz orientacji w przestrzeni. Akrobatyka uczy również skupienia, zaangażowania i poświęcenia oraz  rozwija koncentrację oraz dyscyplinę.

Uczestnicy po raz pierwszy mieli zaprezentować swoje umiejętności przed publicznością podczas rekreacyjno-sportowego festynu z okazji Dnia Dziecka w 2021 roku, jednak niesprzyjające warunki atmosferyczne nie pozwoliły na rozłożenie maty AIR TRACK na bieckim stadionie.  

            SEKCJA PLASTYCZNA

Sekcję plastyczną prowadzi Pani Małgorzata Przybyłowicz, absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Zajęcia odbywają się w środy w godz. 16:00 – 18:00 w budynku PKP w Bieczu Na sekcję uczęszcza  ponad 20 dzieci, głównie uczniowie szkół podstawowych oraz przedszkolaki. Zajęcia  plastyczne rozwijają u najmłodszych wrażliwość estetyczną, umiejętność dostrzegania i przeżywania piękna, rozwijają wyobraźnię, pamięć. Dzieci uczą się wytrwałości, ujawniają  pomysłowość i oryginalność, odkrywają i rozwijają wrażliwości na barwy, formy, kształty. Młodzi artyści poznają różne techniki i zagadnienia plastyczne,  a ich kreatywne prace zdobią pracownię plastyczną.

            SEKCJA MUZYCZNA

Sekcję muzyczną prowadzi Pan Rafał Boniśniak, muzyk, perkusista, kompozytor oraz stypendysta Ministra Kultury, Nauki i Sportu. Sekcja odbywa się w poniedziałki w godzinach 16:00 – 18:30 w budynku dworca PKP w Bieczu.

W zajęciach i warsztatach prowadzonych przez energicznego instruktora ma sposobność uczestniczyć ok. 30 dzieci i młodzieży podzielonych na trzy grupy zaawansowania.

Podczas cotygodniowych zajęć dzieci uczą się grać na takich instrumentach jak gitara akustyczna, gitara elektryczna, ukulele, gitara basowa, instrumenty klawiszowe, perkusja czy wokal. Zajęcia te oprócz spędzania ciekawie czasu dają niesamowitą radość z muzykowania, poznawania nowych umiejętności oraz rozwijania własnych pasji.

Młodzi muzycy często prezentują swoje umiejętności podczas wydarzeń kulturalno- rozrywkowych organizowanych przez Bieckie Centrum Kultury.

            SEKCJA TEATRALNA

Sekcję teatralną prowadzi Pani Dagmara Dżuła – pedagog szkolny bibliotekarz, terapeuta i pasjonat teatru. Zajęcia odbywają się w środy w sali widowiskowej kina Farys w Bieczu w godz. 16:15 – 18:00. Uczestnicy sekcji to głównie dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie szkoły podstawowej, ale na zajęcia uczęszczają również nieco starsi aktorzy.

Celem zajęć jest zdobycie przez dzieci i młodzież umiejętności poruszania się w przestrzeni, słuchania i wypowiadania się. Zajęcia rozwijają umiejętności komunikowania się z otoczeniem, przekazywania własnych odczuć, otwartości na innych,  mają pomóc wyzbyć się strachu, nauczyć pomysłowości, przygotować uczestników aktorsko, dykcyjnie i ruchowo. Dzieciaki uczą się „być” na scenie, to praca z rekwizytem i świadomością własnych słabości i barier.

Zajęcia, to tak naprawdę próby teatralne i praca nad konkretnym spektaklem.

W ramach sekcji teatralnej Pani Instruktor stworzyła  grupę pod nazwą „Pracownia Kata” i pomimo niewielkiego doświadczenia młodych aktorów grupa wielokrotnie występowała na scenie przed publicznością i zdobywała wysokie miejsca w konkursach.

W dniach 15-17 czerwca 2021 r. na teatralnej scenie MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu miał miejsce finał 36. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK. W 15 niezwykłych spektaklach zaprezentowało się 160 młodych aktorów z województwa małopolskiego.

Tegoroczni finaliści Festiwalu zostali wyłonieni w drodze kwalifikacji przeprowadzonej na podstawie nagrań.  Wśród nich znalazła się  „Pracownia Kata”, która pod opieką instruktora Pani Dagmary Dżuły otrzymała nagrodę specjalną za przejmująco aktualną wizję zagrożonego zagładą świata w spektaklu pt. „Generał i bomba”. W internetowym głosowaniu, które trwało od 25 października do 25 listopada 2021 spektakl otrzymał najwięcej głosów, a tym samym zdobył nagrodę publiczności, co jeszcze bardziej zmotywowało młodych aktorów do ciężkiej pracy.

            SEKCJA TAŃCA NOWOCZESNEGO

Sekcję tańca nowoczesnego prowadzi Pani Monika Wacek. Pani  Instruktor ukończyła studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze, na kierunku pedagogika w zakresie animacji społeczno-kulturalnej – choreografia tańca. Obecnie kontynuuje rozwój swojej pasji konsekwentnie uczęszczając na szkolenia i warsztaty u polskich i zagranicznych trenerów.

Sekcja Tańca Nowoczesnego działająca przy BCK jest sekcją cieszącą się największym zainteresowaniem o czym świadczy liczba ok. 100 uczestników. W jej skład wchodzi 6 zespołów zrzeszających dzieci i młodzież w przedziale wiekowym od drugiej klasy szkoły podstawowej, aż po szkołę średnią włącznie. Tą to: Grupa Początkująca I,  Grupa Początkująca II, Boom Box, Crazy Dance Squad, Black Squad oraz  Big Star Team.

Uprawiając taniec nowoczesny podopieczni mają możliwość rozwijania zdolności ruchowych oraz poznawania nowych dziedzin tańca. Jest to uniwersalna forma aktywności, z której każdy może czerpać przyjemność. Dla osób z dużym zapasem energii to szansa, by się wyszaleć, zaś jednostki spokojne i zamknięte w sobie mają okazję, aby nauczyć się wyrażania emocji poprzez ruch. Taniec sprzyja rozwojowi psycho-motorycznemu dzieci, umuzykalnia, poprawia koordynację, podnosi sprawność fizyczną i pozytywnie wpływa na sylwetkę. Zajęcia uczą pracy w grupie, odpowiedzialności i umiejętności gospodarowania własnym czasem oraz oswajają się z występami publicznymi, co jest niezwykle pomocne w dorosłym życiu.

Młodzi tancerze działającej przy BCK sekcji często prezentują swoje umiejętności na różnych konkursach, przeglądach czy imprezach organizowanych na terenie Gminy Biecz i nie tylko.

            SEKCJA TURYSTYCZNA

17 października 2021 Bieckie Centrum Kultury zainaugurowało działalność nowej sekcji zainteresowań, a mianowicie sekcji turystycznej, której celem są jednodniowe wycieczki autokarowe, umożliwiające mieszkańcom poznawanie ciekawych zakątków kraju. Sekcja działa pod opieką pracowników Bieckiego Centrum Kultury Pani Anny Jurczak oraz Pana Konrada Mierzwy, którzy w całości zajmują się organizacją wycieczek, począwszy od zaplanowania miejsca, zaplanowania przebiegu dnia, rozmów z przedsiębiorcami  i przewoźnikami czy zorganizowania ubezpieczenia, a skończywszy na opiece nad uczestnikami w dniu wycieczki. Wycieczki do miejsc wartych odwiedzenia odbywają się z reguły  raz w miesiącu, jednak z uwagi na intensywnie zmieniającą się sytuację pandemiczną kalendarz wycieczek może ulegać zmianom.

Pierwszym punktem na mapie wycieczek z cyklu Bądź Ciekawy Kraju był Sandomierz – piękne świętokrzyskie miasteczko, które z pewnością większości kojarzy się z serialowym Ojcem Mateuszem. Zainteresowanie wycieczką było ogromne, a lista rezerwowa chętnych osób wydłużała się błyskawicznie, co świadczy o tym, że pomysł utworzenia sekcji turystycznej był strzałem w dziesiątkę. Kolejnym punktem w planie wycieczek w ramach sekcji turystycznej była zimowa stolica Polski – Zakopane, które również cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. W styczniu przy okazji ferii szkolnych sekcja turystyczna wyszła z propozycją wycieczki dla dzieci, a mianowicie park trampolin i ogród świateł w Krakowie. Zadowolenie milusińskich z wyjazdu nie było zaskoczeniem i dało opiekunom sekcji turystycznej jeszcze większą motywację do rozwijania działalności.

             SEKCJA SZLAKIEM SZTUKI

5 listopada Bieckie Centrum Kultury zainaugurowało  działalność sekcji tematycznej dla dorosłych pod nazwą „Szlakiem Sztuki”, prowadzonej przez pracowników Bieckiego Centrum Kultury Panią Weronikę Grygowicz-Dydak oraz Panią Annę Jurczak. Zajęcia, które odbywają się w każdy piątek w godz. 17:00 – 19:00 w budynku stacji PKP w Bieczu,  mają charakter spotkań w gronie osób, dla których różnego rodzaju plastyczne czy manualne działania są interesującym sposobem na spędzenie jesienno – zimowych wieczorów. A ponieważ każdy może być inspiracją, jest to okazja do podzielenia się z innymi uczestnikami swoją kreatywnością i pomysłami. W trakcie spotkań instruktorki wraz z podopiecznymi tworzą stroiki świąteczne, ozdoby, różnego rodzaju  elementy dekoracyjne, proste formy ceramiczne, prostą biżuterię, rysunki, próbują pracy z gliną, malowanie na drewnie, decoupage, itp. W okresie wiosenno – letnim instruktorki chcą poszukać tych inspiracji w plenerze, zatem w planach jest organizowanie pieszych wycieczek szlakami Beskidu Niskiego, w miejsca interesujące kulturowo, historycznie i  artystycznie, a także uczestnictwo w profesjonalnych warsztatach rękodzieła czy w wystawach i wernisażach.

            SEKCJA SPORTOWA – TENIS STOŁOWY

Zajęcia sekcji sportowej – tenis stołowy przy Bieckim Centrum Kultury skierowane są do dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Gminy Biecz. Odbywają się w każdy czwartek w godz. 16:00 – 18:00 w świetlicy budynku dawnego przedszkola w Strzeszynie. Zajęcia prowadzone są pod okiem pracownika Bieckiego Centrum Kultury Pana Grzegorza Augustowskiego. Pierwsze spotkanie miało miejsce 16 grudnia 2021 roku. Z każdym tygodniem rośnie liczba chętnych. Obecnie zapisanych jest już szesnaście osób – głównie chłopcy, ale nie brakuje także dziewcząt. Do dyspozycji grających są dwa profesjonalne stoły oraz rakiety i piłeczki. Uczestnicy mogą aktywnie spędzać czas poznając zasady i przepisy gry w tenisa stołowego, zarówno w teorii, jak i w praktyce. Celem zajęć jest opanowanie podstawowych umiejętności gry: uchwyt rakietki, postawa gotowości, podstawowa praca nóg, prawidłowa technika poszczególnych uderzeń, a także zasady fair play. Dzieci, które nie miały jeszcze do czynienia z tym sportem, mogą go poznać od podstaw i stopniowo rozwijać swoją technikę, natomiast bardziej zaawansowani zawodnicy mają możliwość udoskonalenia poziomu gry. Podczas trwania sekcji uczestnicy nabywają umiejętności pogodzenia się z porażką i radości ze zwycięstwa odniesionego w uczciwej grze. W przyszłości planowana jest organizacja turniejów wśród najlepszych adeptów sekcji tenisa stołowego.

             ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE

W styczniu 2022 Bieckie Centrum Kultury rozpoczęło działalność w przekazanym od Gminy Biecz budynku dawnego przedszkola w Strzeszynie. Odbywają się tam zajęcia świetlicowe dla dzieci i młodzieży. Opiekę nad uczestnikami we wtorkowe popołudnia tj. w godz. 16:00 – 18:00 sprawują pracownicy Bieckiego Centrum Kultury Pani Anna Jurczak oraz Pan Mateusz Matusik.

W tym czasie odbywają się zajęcia manualne, a także gry i zabawy ruchowe rozwijające spostrzegawczość, refleks i myślenie przyczynowo – skutkowe. Opiekunowie starają się, aby zajęcia uczyły dzieci współdziałania w grupie i kształtowania wyobraźni. Uczestnicy mają do dyspozycji gry planszowe, materiały plastyczne, piłkarzyki, cymbergaj czy stoły do tenisa. Na świetlicę uczęszcza od 20 do 30 dzieci ze Strzeszyna.

INNE FORMY CYKLICZNEJ DZIAŁALNOŚCI BCK

            KINO FARYS W BIECZU

Kino FARYS w Bieczu czynne jest codziennie tj. od poniedziałku do niedzieli. W dniach poniedziałek-sobota kino czynne jest w godz. 08:00-22:00, natomiast w niedziele w godz. 14:00-22:00.  Najnowsze filmy z cyfrowego projektora wyświetlane są  od piątku do wtorku w godzinach popołudniowych i wieczornych, jednak w przypadku dodatkowo zamówionych wcześniej seansów dla grup zorganizowanych, projekcje filmów obywają są również przed południem w ciągu całego tygodnia.

Jednak działalność kina to nie tylko film sam w sobie. Aby widzowie mogli spędzić miło czas oglądając najnowsze premiery filmowe, pracownicy kina muszą uprzednio wykonać szereg prac związanych z działalnością kina „od kuchni”, jak np.: współpraca z dystrybutorami (ustalanie terminarza, zamawianie filmów, zamawianie i odsyłanie dysków z filmami, zamawianie plakatów, zamawianie kluczy do filmów, raportowanie sprzedaży biletów), zgrywanie filmów, tworzenie playlist (zwiastuny, reklamy) zgodnie z wytycznymi, raportowanie wykonania świadczeń reklamowych, wprowadzanie danych do systemu biletowego, plakatowanie, prowadzenie strony internetowej czy Facebook-a. Po zakończeniu wyświetlania filmów pracownicy zobowiązani są również do opracowywania dziennych, tygodniowych, miesięcznych, kwartalnych oraz półrocznych raportów do wszelakich instytucji kinowych (Stowarzyszenie Autorów ZAIKS, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Związek Artystów Wykonawców STOART, Filmoteka Narodowa, Siec Kin Studyjnych i Lokalnych)

W kinie działa również sklepik, w którym widzowie mogą zaopatrzyć się przed wejściem na seanse, jednak w chwili obecnej ze względu na obostrzenia pandemiczne działalność sprzedaży artykułów spożywczych w kinach w całej Polsce jest zawieszona.

            PLENEROWE KINO LETNIE

Nieodłączną częścią wakacji w gminie Biecz jest Plenerowe Kino Letnie. Każdego roku w piątkowe wieczory w miesiącach lipcu i sierpniu Bieckie Centrum Kultury organizuje dla mieszkańców bezpłatne projekcje filmowe pod gołym niebem. Seanse na świeżym powietrzu odbywają się zarówno w samym Bieczu (w parku przy kinie FARYS), jak i w kilku okolicznych miejscowościach gminy Biecz jako tzn. objazdowe kino letnie. Filmy w plenerze każdego roku cieszą się dużym zainteresowaniem, szczególnie w sołectwach, w których dostęp do różnych form rekreacji jest ograniczony. Przy okazji każdego seansu w ramach Plenerowego Kina Letniego Bieckie Centrum Kultury zapewnia 70 bezpłatnych leżaków.

            SIŁOWNIA W GRUDNEJ KĘPSKIEJ

W stycznia 2022 Bieckie Centrum Kultury wznowiło działalność siłowni w Grudnej Kępskiej. Po przeprowadzeniu gruntownej konserwacji sprzętu dorośli oraz młodzież od 16 roku życia mogą bezpłatnie korzystać ze sprzętu firmy KETTLER – rowerek, twister, atlas, bieżnia, a także zagrać w bilard. Siłownia zlokalizowana na poddaszu Domu Ludowego w Grudnej Kępskiej czynna jest trzy razy w tygodniu w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 16:00 – 20:00.  

         BIECZANIE ZNANI I MNIEJ ZNANI

W kwietniu 2021 roku Bieckie Centrum Kultury wyszło z nową inicjatywą, której celem jest przybliżenie i poszerzenie wiedzy o wybitnych bieczanach, czasem może mniej znanych, ale równie zasłużonych dla lokalnej społeczności. Jest to podstrona na stronie internetowej Bieckiego Centrum Kultury www.bck.biecz.pl o nazwie „Bieczanie znani i mniej znani”. Co tydzień w sobotę prezentowana jest sylwetka osoby, która przyczyniła się do rozkwitu naszego pięknego miasta. Są to często postacie bardzo zasłużone, ale współcześnie trochę zapomniane lub po prostu zwykli ludzie, którzy swoim życiem i pracą wnieśli wkład w rozwój swojej “małej ojczyzny”. W Bieczu istnieją do dziś materialne dowody ich społecznej i zawodowej aktywności. Wszelkie materiały, artykuły, wywiady, zdjęcia poszukuje, zdobywa i redaguje instruktor BCK, Pan Grzegorz Augustowski, który poświęca mnóstwo czasu i wykonuje żmudną pracę, aby czytelnicy mogli poznać jak najciekawiej zaprezentowane postacie. Przed opublikowaniem danej sylwetki, w miarę możliwości nawiązywany jest kontakt z jej rodziną w celu uzyskania sprawdzonych i bardziej prywatnych informacji. Część materiałów pozyskiwana jest dzięki współpracy z Muzeum Ziemi Bieckiej, a także wyszukiwana w bibliotekach cyfrowych. Stronę mogą współredagować również czytelnicy poprzez wysyłanie życiorysów, materiałów i zdjęć dotyczących osób, które już od nas odeszły, a o których warto pamiętać, na adres e-mailowy: bieczaniebck@gmail.com Już od pierwszego artykułu z cyklu „Bieczanie znani i mniej znani” zauważalne było ogromne zainteresowanie mieszkańców tym tematem, o czym świadczą liczne pochlebne komentarze pod artykułami, zarówno na stronie internetowej BCK, ale przede wszystkim na profilu “Bieczan” na Facebooku https://www.facebook.com/Bieczanie-znani-i-mniej-znani-112238797622440 Od kwietnia 2021 do stycznia 2022 dzięki nowej inicjatywie Bieckiego Centrum Kultury czytelnicy poznali już 39 sylwetek osób związanych z Bieczem, a w kolejnych tygodniach ta liczba będzie sukcesywnie wzrastać.

          DWORZEC PKP – WYSTAWA  PN. „Z DZIEJÓW KOLEI W BIECZU”

W budynku dworca kolejowego w Bieczu znajduje się poczekalnia, gdzie podróżni, czekając na pociąg, mogą obejrzeć wystawę pn. „Z dziejów kolei w Bieczu”, a na niej archiwalne bilety, rozkłady jazdy, mundur konduktora itd. Wystawa czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 15:00, a opiekę nad nią sprawuje pracownik Bieckiego Centrum Kultury Pani Elżbieta Pyznar.  Ponadto w godzinach popołudniowych  w budynku PKP odbywają się zajęcia w ramach sekcji zainteresowań działających przy Bieckim Centrum Kultury.

            FERIE ZIMOWE Z BCK

Każdego roku w okresie ferii zimowych Bieckie Centrum Kultury nie zapomina o najmłodszych mieszkańcach gminy Biecz. Specjalnie z myślą o nich instruktorka BCK Pani Anna Jurczak wraz z pomocą Pani Grażyny Czech w wybrane dni przygotowuje wiele atrakcji, które mają na celu kreatywnie zorganizować czas dzieciom podczas przerwy międzysemestralnej. Rokrocznie zainteresowanie zajęciami jest ogromne, niestety ilość miejsc jest ograniczona. Zajęcia podzielone są na bloki tematyczne, co sprawia, że dzieci mogą zapisywać się tylko na  te zajęcia, którymi są zainteresowani lub jeśli chcą mogą skorzystać z oferty Bieckiego Centrum Kultury przez całe ferie.

            WAKACJE Z BCK

Rokrocznie podczas wakacji Bieckie Centrum Kultury przygotowuje dla najmłodszych mieszkańców szeroką ofertę zajęć, które mają na celu uatrakcyjnić wakacyjną przerwę od szkoły.  Zajęcia przy  kinie  „Farys” odbywają się pod fachową opieką instruktorki BCK Pani Anny Jurczak, która przy wsparciu Pani Grażyny Czech  dwa razy w tygodniu przez 3 godziny dziennie umila wakacje dzieciom zarówno z terenu Gminy Biecz, jak i małych gości przebywających w tym czasie w naszym mieście. Podobnie jak podczas ferii zimowych  wakacyjne spotkania z dziećmi podzielone są na bloki tematyczne, dzięki czemu każdy uczestnik może wybrać takie zajęcia, które najbardziej odpowiadają jego zainteresowaniom.

       CYKL SPOTKAŃ MARSZEM PO BIECZU – NORDIC WALKING

Marsze Nordic Walking wpisały się na stałe w kalendarz letniej działalności Bieckiego Centrum Kultury. W każdy piątek od maja do końca sierpnia uczestnicy aktywnie spędzają wolny czas, maszerując z kijami i podziwiając jednocześnie piękne krajobrazy Biecza oraz okolic. Z związku z tym, że nasze miasto może pochwalić się licznymi zabytkami, spacery Nordic Walking są wyśmienitą okazją, aby te unikaty poznać bliżej podczas spacerów szlakiem bieckich zabytków. Pod okiem wykwalifikowanej instruktorki BCK Pani Anny Jurczak chętni mogą poznać prawidłową technikę marszu Nordic Walking, dzięki czemu mają okazję polepszyć swoją sprawność, poprawić kondycję, a także zintegrować się z uczestnikami.

            ZAJĘCIA FITNESS

Z myślą o kobietach od 12.02.2022 Bieckie Centrum Kultury wprowadza nową ofertę zajęć ruchowych, a mianowicie fitness. Zajęcia będą odbywać się w soboty w budynku dawnego przedszkola w Strzeszynie, a będzie prowadzić je instruktorka Bieckiego Centrum Kultury Pani Anna Jurczak. Trening w połączeniu ze zdrowym stylem życia wpływa na zwiększenie wydolności organizmu: gwarantuje aktywację mięśni i poprawę pracy serca. Ponadto pomaga stracić na wadze i udoskonalić sylwetkę. Wprowadzając nową ofertę Bieckie Centrum Kultury wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kobiet, które trenując w miłym towarzystwie  chcą walczyć o swój fitness.

Skip to content