Ósma edycja Kromer Festival Biecz przeszła do historii. Była nieco krótsza niż poprzednie, ale jej poziom programowy i artystyczny był na bardzo wysokim poziomie, gwarantującym duże emocje.

W drugim dniu program festiwalu zawiódł gości do Binarowej, gdzie młody zespół Cohaere Ensemble, zaprezentował publiczności kalejdoskop emocji wyrażonych poprzez muzykę. Zespół młodych, bardzo uzdolnionych artystek specjalizuje się w wykonawstwie muzyki baroku i osiąga swoje pierwsze sukcesy na arenie międzynarodowej.  Był to już drugi występ tej grupy muzycznej dla Biecza i mamy nadzieję że nie ostatni. 

Można śmiało rzec, że w wielkim stylu zakończył się tegoroczny Kromer Festival Biecz. Występ zespołu Le Poème Harmonique oraz spranistki Evy Zaïcik oczarował publiczność. Ogromne poruszenie i zachwyt wzbudziła procesja muzyków, która rozpoczęła i zwieńczyła koncert. Aplauz publiczności zdawał się nie mieć końca. Po raz drugi tego weekendu każda część kościoła wypełniona była ludźmi. Tym samym sześćdziesiąty czwarty koncert w historii Kromer Festival Biecz zakończył ósmą edycję festiwalu.

Miastu udało się przez te lata wykreować wyjątkowe wydarzenie, które idealnie współgra z jego dziedzictwem i staje się coraz silniejszą marką. Biecz dzięki festiwalowi ożywa, a festiwal dzięki Bieczowi może istnieć w unikatowej przestrzeni. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas w Bieczu i mamy nadzieję na przyszłe spotkanie z muzyką dawną.

Tekst: Joanna Faryj

Zdjęcia: Michał Ramus

 

 

Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

Organizatorzy: Bieckie Centrum Kultury, Gmina Biecz

Mecenasi: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

Partner strategiczny: PGE Polska Grupa Energetyczna

Partnerzy: Małopolska, Powiat Gorlicki, Fundacja PZU, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Patroni medialni: Radio Kraków, Radio Kraków Kultura, Dziennik Polski, Gazeta Krakowska

Znak jakości: Małopolska Wizytówka, Karpating

 

Skip to content