5 listopada 2022 (sobota) roku w sali widowiskowej kina FARYS  w Bieczu będzie  miał miejsce koncert patriotyczny Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza pod kierunkiem ppłk SG Leszka Mieczkowskiego.

WSTĘP WOLNY

ZAPRASZAMY

 

O ORKIESTRZE

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej jest muzycznym ambasadorem Straży Granicznej w kraju i za granicą. Z powodzeniem i uznaniem prezentuje się na licznych krajowych oraz międzynarodowych festiwalach muzycznych m.in. w Niemczech, Belgii, Danii, Słowacji, Włoszech, Węgrzech, Szwecji, Szwajcarii, Norwegii, Ukrainie, Litwie, Białorusi, Czechach, Francji, Holandii, Szkocji, Anglii, Norwegii oraz w Stanach Zjednoczonych. Reprezentuje Straż Graniczną w czasie najważniejszych uroczystości państwowych, okolicznościowych i religijnych. Bierze czynny udział w najważniejszych wydarzeniach artystycznych prezentując muzykę operową, operetkową, musicalową oraz rozrywkową. Posiada w swoim repertuarze muzykę organowo-instrumentalną oraz formy symfoniczne i oratoryjno-religijne. Swoim patriotycznym repertuarem podtrzymuje tradycje narodowe oraz przedstawia z muzycznym rozmachem bogatą historię polskości. Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej poszczycić się może liczbą ponad 10 tysięcy koncertów entuzjastycznie oklaskiwanych przez wielomilionową widownię.

Wielokrotnie uhonorowana nagrodami i wyróżnieniami. Ważną częścią jej aktywności jest również działalność edukacyjna, polegająca między innymi na wyszukiwaniu i promowaniu młodych zdolnych artystów, umożliwiając im zdobywanie bezcennego doświadczenia podczas profesjonalnych występów scenicznych. Orkiestra od wielu lat podejmuje współpracę ze znakomitymi wokalistami polskiej sceny estradowej, a w dorobku zespołu znajdują się nagrania kilkunastu płyt CD z muzyka klasyczną ,regionalną i rozrywkową. Szczególnie atrakcyjny i widowiskowy jest pokaz musztry paradnej w jej wykonaniu. W rytm różnorodnej muzyki zespół orkiestry tworzy oryginalne figury i układy. Orkiestra Reprezentacyjna SG jest jedyną z orkiestr wojskowych używającą podczas musztry paradnej tradycyjnych instrumentów ludowych (trombity beskidzkie, dzwonki pasterskie – „zbyrcoki” , góralska ciupaga w ręku tamburmajora).
Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej godnie reprezentuje Rzeczpospolitą Polską na arenie międzynarodowej.

Skip to content