W czwartek, 19 maja 2022 roku w ramach coraz aktywniej działającej sekcji turystycznej Bieckiego Centrum Kultury do naszego miasta już po raz drugi przyjechała liczna grupa z Dębowca. W ubiegłym tygodniu gościliśmy przedszkolaków, a tym razem Biecz odwiedziła młodzież z tamtejszej Szkoły Podstawowej.

Pracownicy Bieckiego Centrum Kultury skrupulatnie zorganizowali czas dla 43-osobowej grupy uczniów i 2 opiekunów ze Szkoły Podstawowej w Dębowcu, którzy spędzili przyjemny dzień w naszym mieście, a przede wszystkim poznali jego historię i zabytki. Pierwszym punktem programu po godzinie 9tej były warsztaty łucznicze, które miały miejsce na dziedzińcu Domu z Basztą. Jedna grupa poznała pokrótce historię łucznictwa i technikę strzelania. W tym samym czasie druga zwiedzała Dom z Basztą, czyli Muzeum Aptekarstwa. Następnie odbył się wspólny spacer z przewodnikiem z Muzeum Ziemi Bieckiej, którego trasa wiodła przez rynek, Turmę Katowską i pomnik kata, Kolegiatę Bożego Ciała, Basztę Kowalską i szpital św. Ducha. W wolnej chwili dzieci z radością kupowały lody, które stanowiły idealny smakołyk tego słonecznego przedpołudnia.

Na obiad zwiedzający udali się do bieckiej Biblioteki, gdzie smakowite jedzenie zapewniła im Spółdzielnia Socjalna „Bieczynek”. Bez wątpienia największą atrakcją zapewnioną przez organizatorów była możliwość przejażdżki po Bieczu meleksem. Do tego niewielkiego pojazdu napędzanego silnikiem elektrycznym mogło wejść maksymalnie osiem osób, a więc takich wycieczek mieliśmy w sumie aż sześć. Dzieci były zachwycone podróżą po Bieczu, która była dla nich wielką frajdą. W oczekiwaniu na meleksa istniała także możliwość wejścia na taras widokowy wieży ratuszowej. Ostatnim akcentem bogatego programu wycieczki do Biecza była wizyta w kinie „Farys”, gdzie uczniowie z Dębowca mogli zakupić popcorn i napoje, a przede wszystkim obejrzeć półgodzinny film „Polski Liwiusz”, opowiadający o biskupie Marcinie Kromerze – najsłynniejszym bieczaninie.

Cieszymy się z kolejnych dobrze przyjmowanych inicjatyw prężnie rozwijającej się sekcji turystycznej Bieckiego Centrum Kultury. Dowodem powodzenia organizacji takich wycieczek są uśmiechnięte twarze naszych gości. Liczymy więc na kolejne odwiedziny grup zorganizowanych w Bieczu, czyli mieście, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Skip to content