W piątek, 27 sierpnia 2021 roku o godzinie 21:00 w Bugaju wyświetlony został siódmy i zarazem ostatni seans w ramach plenerowego kina letniego na terenie Gminy Biecz, organizowanego przez Bieckie Centrum Kultury. Tym razem belgijsko-francuską komedię „Tu i teraz” z 2019 roku widzowie obejrzeli w budynku OSP ze względu na niesprzyjającą pogodę.

Podczas tegorocznych wakacji zaproponowaliśmy mieszkańcom Gminy różnego rodzaju darmowe produkcje. Graliśmy trzykrotnie w lipcu (park w Bieczu, przy szkole w Sitnicy i Strzeszynie) oraz czterokrotnie w sierpniu (ponownie w Bieczu, w Domu Ludowym w Głębokiej, przy szkole w Racławicach i w Remizie OSP w Bugaju). Przerwa nastąpiła jedynie z końcem lipca z powodu organizacji Kromer Festival Biecz. Chętnych do obejrzenia „kina pod chmurką” nie brakowało. Pogoda zazwyczaj okazywała się łaskawa, a kinomani mieli do dyspozycji leżaki i mogli zakupić również popcorn, napoje i przekąski.

Składamy serdeczne podziękowania gospodarzom miejsc z terenu Gminy Biecz, gdzie pojawiło się plenerowe kino letnie, czyli: Panu Bogusławowi Moroniowi – Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Sitnicy, Pani Jadwidze Szary – Dyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzeszynie, Panu Stanisławowi Sokołowskiemu – Sołtysowi w Głębokiej, Pani Joannie Alibożek – Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Racławicach oraz Pani Danucie Tajak – Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Bugaju i tutejszej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Pozostaje nam tylko czekać do kolejnych wakacji i wieczornych spotkań z plenerowym kinem letnim. Zapraszamy jednocześnie do kina „Farys” w Bieczu na regularne premierowe seanse najgłośniejszych polskich i zagranicznych produkcji we wrześniu i w kolejnych miesiącach.

Skip to content