W niedzielę, 30 stycznia 2022 roku o godzinie 11:00 w kinie „Farys” w Bieczu odbył się poranek teatralny dla dzieci. Troje profesjonalnych aktorów z Krakowskiego Biura Promocji Kultury przedstawiło spektakl pt „Aladyn: na ratunek światu”, będący wesołą i interaktywną zabawą z dziecięcą publicznością.

Wstęp na zorganizowane przez Bieckie Centrum Kultury przedstawienie był darmowy. Spektakl opowiadał o Aladynie – biednym chłopaku, którego ciężkie życie odmieniło się całkowicie za sprawą niezwykłej lampy. Wyłaniający się z niej dżin zamierzał spełnić jego trzy życzenia. Aladynowi nie zależało jednak na bogactwach. Jego celem było uratowanie Ziemi przed zbliżającą się katastrofą ekologiczną. Przy okazji pragnął zdobyć serce księżniczki Dżasminy.

Aktorzy teatralni z wieloletnim doświadczeniem zapewnili widzom sporą dawkę muzyki i humoru. Najmłodsi mogli także podziwiać ich barwne kostiumy oraz pięknie przygotowaną scenografię. To niedzielne przedpołudnie było więc dla nich bez wątpienia mile spędzonym czasem w ostatnim dniu ferii zimowych. Spektakl spełnił również walory edukacyjne i stanowił ciekawą formę interakcji pomiędzy aktorami a dziećmi. Miejmy nadzieję, że pomimo pandemii będziemy mieć możliwość zorganizowania kolejnych kulturalnych przedsięwzięć dla różnych grup wiekowych.

Skip to content