We wtorek 10 stycznia 2023 Bieckie Centrum Kultury zaprosiło miłośników prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej na muzyczną ucztę w postaci recitalu Edyty Geppert z udziałem Piotra Matuszczyka (fortepian) i Jerzego Szareckiego (trąbka).

Koncert oficjalnie o godz. 19:00 otworzył dyrektor Bieckiego Centrum Kultury, który serdecznie powitał wszystkich przybyłych na to wydarzenie oraz zapowiedział wokalistkę. Chwilę później na scenie pojawił się menadżer artystki, a zarazem jej mąż, który rozpoczął wtorkowy wieczór od krótkiego słowa o piosenkarce, Jej utworach, a także o perypetiach małżeńskich.

Zainteresowanie wydarzeniem było ogromne o czym świadczy fakt, że bilety rozeszły się jak świeże bułeczki, sala widowiskowa bieckiego kina Farys pękała w szwach i  niestety wiele osób zainteresowanych recitalem zostało również odesłanych z kwitkiem.

Edyta Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej.

Recital Edyty Geppert był znakomitą okazją do spotkania z Jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, tzw. kabaretowymi, reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku – Mariana Hemara.

Zgromadzona, zasłuchana publiczność nagrodziła występ owacjami na stojąco, a Dyrektor Bieckiego Centrum Kultury wręczył solistce duży bukiet róż. Po recitalu można było nabyć płytę artystki oraz otrzymać autograf.

Dyrektor Bieckiego Centrum Kultury dziękuje serdecznie wszystkim, którzy tak licznie uczestniczą w różnych wydarzeniach (czy to darmowych czy biletowanych) organizowanych przez Bieckie Centrum Kultury, ponieważ to utwierdza w przekonaniu, że mieszkańcy gminy Biecz (i nie tylko) szukają takiej właśnie rozrywki, a praca wielu osób nie idzie na marne.

Już dziś zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu znanego zespołu KORDIAN, który odbędzie się w niedzielę 22 stycznia 2023 o godz. 18:00 w kinie „Farys” w Bieczu. Wstęp wolny.

Skip to content