W tym dniu królowała muzyka dawna. Bieckie świątynie już dawno nie gościły takiej liczby osób. A to wszystko za sprawą francuskiego zespołu L’Achéron, który w Kolegiacie pw. Bożego Ciała w Bieczu dał przepiękny koncert, nagrodzony owacjami na stojąco oraz orkiestry barokowej Cornu Copiae, która w Kościele pw. św. Anny oczarowała słuchaczy muzyką francuską tworzoną przez Włochów.

Takich koncertów się nie zapomina, pozostają na długo w pamięci wzbudzając zainteresowanie muzyką oraz jej twórcami. Biecz odżył kulturalnie po trudnych latach związanych z czasem izolacji jaka zapanowała na świecie.

Przemiany – to nie tylko muzyczny motyw przewodni tegorocznej odsłony Kromer Festival Biecz, ale także społeczne przeobrażenia jakie zaszły w ludziach. Biecki festiwal stał się na nowo miejscem ich spotkania, uczestnictwa w kulturze i doświadczania piękna płynącego ze sztuki. To był wyjątkowy wieczór, a słuchacze, którzy przybyli z takich krajów jak Belgia czy Słowacja oraz polskich miast Łodzi, Krakowa i Warszawy są dowodem na potencjał Biecza w zakresie kreowania wydarzenia na wysokim poziomie.   

Tekst: Joanna Faryj

Zdjęcia: Michał Ramus

Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

Organizatorzy: Bieckie Centrum Kultury, Gmina Biecz

Mecenasi: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

Partner strategiczny: PGE Polska Grupa Energetyczna

Partnerzy: Małopolska, Powiat Gorlicki, Fundacja PZU, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Patroni medialni: Radio Kraków, Radio Kraków Kultura, Dziennik Polski, Gazeta Krakowska

Znak jakości: Małopolska Wizytówka, Karpating

Skip to content