Wycieczki organizowane przez sekcję turystyczną zaczynają na dobre wpisywać się w ofertę Bieckiego Centrum Kultury. Tym razem tematem przewodnim były bajeczne ferie podczas których odwiedziliśmy kulturalną stolicę Polski – Kraków.

Wycieczka do Krakowa, która odbyła się 23 stycznia 2022 roku zakładała trzy główne punkty: wspólną zabawę w Parku Trampolin GoJump, indywidualne zwiedzanie krakowskiej starówki oraz wizytę w Ogrodzie Świateł.

Tuż po godzinie 9:00 wyruszyliśmy autokarem z bieckiego rynku. Od 12:00 wspólnie bawiliśmy się w największym kompleksie rozrywkowym w Polsce – Parku Trampolin GOjump MEGApark. Dzieci bardzo ochoczo korzystały z oferty skacząc na skakankach, zjeżdżając ze zjeżdżalni czy tonąc w basenach pełnych gąbek. Klimat radości udzielił się  również rodzicom, którzy poczuli się trochę jak małe dzieci.

Kolejnym punktem wycieczki było indywidualne zwiedzanie krakowskiego rynku i Starego Miasta. Tuż po godzinie 16:00 przenieśliśmy się w kolorowy świat z bajki „Królewna Śnieżka”. Krakowski Ogród Świateł stworzony jest z 30 000 świateł LED, wzbogaconych pokazami laserowymi oraz pełną oprawą dźwiękową.

W drogę powrotną wyruszyliśmy tuż po godzinie 18:00. Oczywiście nie mogło się obyć bez przystanku w znanej sieci restauracji Fast food i chwili na coś do zjedzenia.

Do Biecza wróciliśmy po godzinie 21:00. Zmęczeni, zmarznięci ale szczęśliwi.

Sekcja turystyczna Bieckiego Centrum Kultury przygotowuje na rok 2022 bogatą ofertę turystyczną dostosowaną do młodszych jak i starszych odbiorców. Mamy nadzieję, że sytuacja pandemiczna nie pokrzyżuje naszych planów i wspólnie będziemy mogli odkrywać różne zakątki Polski, a może i Europy. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej www.bck.biecz.pl oraz naszego profilu na Facebooku.

Skip to content