W dniach 13-15 czerwca 2022 w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu odbył się finał 37. edycji Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK. Kolejny raz na festiwalu zaprezentowała się grupa PRACOWNIA KATA działająca przy Bieckim Centrum Kultury.

Podobnie jak w roku ubiegłym, również i w tym roku organizatorzy zaplanowali  internetowe głosowanie na nagrodę publiczności.

Dlatego też w dniach 5 października – 15 listopada 2022 roku na stronie internetowej MCK Sokół prezentowane są spektakle finalistów 37. edycji Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK.

Zachęcamy do oddawania głosów na grupę PRACOWNIA KATA działającą przy Bieckim Centrum Kultury, która wystąpiła ze spektaklem pt. „Kruki”.

PRACOWNIA KATA powstała w styczniu 2016 r. z inicjatywy Dagmary Dżuły – instruktorki prowadzącej sekcję teatralną. Początkowo członkami grupy miały być dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej, jednak z biegiem czasu w wyniku dużego zainteresowania PRACOWNIA KATA powiększyła się również o starszych uczestników. Grupa od 5 lat regularnie bierze udział w Festiwalu BAJDUREK.

Spektakl „Kruki” poprzez nawiązania do antysemityzmu pokazuje, że historia niestety lubi się powtarzać.
Scenariusz, reżyseria, scenografia i opracowanie plastyczne, kostiumy, opracowanie muzyczne: Dagmara Dżuła

Swój głos można oddać raz dziennie w dniach od 5 października do 15 listopada 2022 roku.

Poniżej link przekierowujący do strony głosowania:

https://mcksokol.pl/bajdurek2022

Skip to content