W niedzielę 22 stycznia 2023 Bieckie Centrum Kultury zaprosiło mieszkańców gminy Biecz na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Kordian.  Wydarzenie to miało miejsce w kinie Farys w Bieczu, a Wacław Cieślik – lider zespołu, który znany jest również pod pseudonimem artystycznym takim jak nazwa zespołu, czyli  Kordian przyciągnął na kolędowanie prawdziwe tłumy fanów. Spotkanie z małym opóźnieniem rozpoczął Pan Paweł Jamro – Dyrektor Bieckiego Centrum Kultury, który powitał obecnych tego wieczora włodarzy miasta, tj.   Burmistrza Biecza – Pana Mirosława Wędrychowicza i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bieczu – Pana Grzegorza Nosala oraz wszystkich zgromadzonych w sali widowiskowej bieckiego kina, po czym zapowiedział  zespół.

Kordian to  piosenkarz, kompozytor i autor tekstów, a jego muzyczna działalność skupia się w segmencie muzyki tanecznej i folkowej, przeplatanej zawodowym poprockowym brzmieniem. Podczas niedzielnego koncertu w kinie Farys artysta miał zaśpiewać zarówno znane polskie kolędy i pastorałki, jak i swoje autorskie świąteczne kompozycje, jednak na tym się nie skończyło. Muzycy sprawili publiczności ogromną niespodziankę, gdyż koncert kolęd przeplatany był znanymi folkowymi i tanecznymi utworami zespołu, które ośmieliły do klaskania, podrygiwania stopami, ale przede wszystkim do śpiewu.

Jednak to nie był koniec niespodzianek. Podczas występu tancerki obdarowywały również fanów widokówkami oraz kalendarzami ściennymi z wizerunkiem członków zespołu, a na profilu wokalisty na Facebooku prowadzona była transmisja na żywo, dzięki czemu osoby, które nie mogły dojechać na niedzielny koncert, mogły go obejrzeć online.

Zespół Kordian w skład którego wchodzą zdolni muzycy, piękne tancerki oraz niezwykle ciepły i sympatyczny lider,  w mgnieniu oka zyskał sympatię bieckiej publiczności, chociaż należałoby podkreślić, że nie tylko bieckiej, ponieważ sala wypełniona była fanami w z wielu okolicznych miejscowości powiatu gorlickiego i jasielskiego.

Kordian Cieślik przygotował tego wieczora wiele miłych niespodzianek i publiczność szczerze to doceniła  odwdzięczając się głośnym „Sto lat”, tym bardziej, że była ku temu wyśmienita okazja, gdyż artysta obchodził w tym dniu swoje urodziny.

Nie obyło się oczywiście bez bisów, autografów i pamiątkowych zdjęć, do których po półtoragodzinnym koncercie ustawiła się długa kolejka. Jako artysta, ale przede wszystkim jako człowiek, Kordian swoją otwartością  i życzliwością dla wiernych fanów, zyskał sympatię wielu kolejnych osób, które podczas niedzielnego wieczoru w kinie Farys miały okazję pierwszy raz  spotkać Go i posłuchać.

Po zakończeniu koncertu Dyrektor Bieckiego Centrum Kultury serdecznie podziękował liderowi oraz całemu zespołowi za przybycie oraz zaprosił  publiczność na kolejne organizowane przez BCK wydarzenia, a mianowicie na 31. Biecki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 29 stycznia w hali sportowej w Bieczu oraz  w okolicy Walentynek, bo 12 lutego na stand-up znanego z kabaretu Łowcy. B Bartosza Gajdy, którego suportował będzie członek  Kabaretu Zachodniego Jarek Marek Sobański.

Skip to content