W dniu 17 października w Strzeszynie odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanego wielofunkcyjnego budynku dawnego przedszkola połączone z Mistrzostwami Strzeleckimi.

Wydarzenie poprowadził Dyrektor ZSP w Strzeszynie Pan Bogusław Moroń.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Starosta Gorlicki Pan Stanisław Kaszyk, Burmistrz Biecza Pan Mirosław Wędrychowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu Pan Grzegorz Nosal oraz  Komendant Komisariatu Policji w Bieczu Pan podinsp. Marcin Stępień. Budynek poświęcony został przez Ks. Dziekana Janusza Kurasza – Proboszcza Parafii pw. Bożego Ciała w Bieczu.

Budynek dawnego przedszkola  służył będzie mieszkańcom nie tylko Strzeszyna, ale i całej Gminy Biecz. W nowo wyremontowanym zarządzanym przez Bieckie Centrum Kultury obiekcie mieści się wirtualna strzelnica,  z której bezpłatnie korzystać mogą wszyscy mieszkańcy gminy Biecz, pomieszczenia dla KGW Strzeszyn oraz pomieszczenia dla Placówki Wsparcia Dziennego  „Dzieci Mówią”.

W Mistrzostwach Strzeleckich wzięły udział reprezentacje ze szkół mundurowych z:

 1. Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale
 2. Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku
 3. Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu
 4. II Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Chrzanowie
 5. Zespołu Szkół nr 1 w Olkuszu
 6. Liceum Ogólnokształcące w Trzebini
 7. Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Zakopanem
 8. Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach
 9. Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu
 10. Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół w Czchowie
 11. XXV Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Krakowie

Turniej był zacięty i wyrównany co doprowadziło do dogrywki o pierwsze miejsce pomiędzy reprezentacją szkoły z Tymbarku, a reprezentacją szkoły z Wojnicza. Finalnie na najwyższym podium stanęli reprezentanci Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej z Tymbarku. Drugie miejsce przypadło dla Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu. Na trzecim miejscu uplasowała się reprezentacja z Liceum Ogólnokształcące w Trzebini.

Zwycięzcy turnieju będą reprezentowali województwo małopolskie w ogólnopolskich zawodach, które odbędą się w terminie 6-8 listopada  w 10. Brygadzie Łączności  we Wrocławiu.

Najlepszym indywidualnym  strzelcem w kategorii chłopców okazał się uczeń Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu, natomiast najlepszym indywidualnym  strzelcem w kategorii dziewczyn okazała się uczennica XXV Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Zwycięzcy dostali puchary, medale oraz nagrody rzeczowe z rąk Pana ppłk Piotra Ludwiga – Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego, Pana ppłk mgr inż. Henryka Kiełbasy – Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nowym Sączu oraz Pana Tadeusza Bernady – Starszego Wizytatora Kuratorium Oświaty Delegatura w Tarnowie.

Na miejsce przybyli również Terytorialsi z 113 Batalionu Lekkiej Piechoty z Tarnowa, którzy na zewnątrz budynku zaprezentowali podstawowe wyposażenie współczesnego żołnierza, m.in. różnego rodzaju broń, naboje, kamizelki ochronne, kapelusze i wiele innych przyrządów wojskowych Pojawił się też punkt informacyjno-rekrutacyjny dla chętnych którzy chcieliby wstąpić w szeregi Polskiej Armii.

Całkowita kwota przeznaczona na adaptację budynku wyniosła 1 040 746,63 zł w tym:

 • Gmina Biecz: 400 667,63 zł
 • RPO Województwa Małopolskiego: 360 000,00 zł
 • MON konkurs „Strzelnica w Powiecie”: 184 000,00 zł
 • Europejski Fundusz Rolny – PROW: 96 079,00 zł

RAZEM: 1 040 746,63 zł

 

Skip to content