Sezon letni w pełni, co oznacza że Bieckie Centrum Kultury nie zwalnia tempa.

Za nami takie wydarzenia sezonu letniego (począwszy od maja) jak: koncert Starego Dobrego Małżeństwa, uroczystości z okazji 3 Maja, dzień dziecka, wycieczka do Budapesztu, Koncert Kwartetu Galicyjskiego i Chóru Fatima, wycieczka do krakowskiego zoo oraz Ojcowskiego Parku Narodowego, Skrzydlaty Teatr, powitanie lata, koncert Oskara Cenkiera, wycieczka do Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach czy współorganizacja Bieckiego Pikniku Strażackiego.

Kolejną imprezą zorganizowaną przez Bieckie Centrum Kultury był Piknik Wakacyjny, który odbył się w niedzielę 17 lipca 2022 na deptaku nad rzeką Ropą w Bieczu.

Wydarzenie oficjalnie otworzył Dyrektor Bieckiego Centrum Kultury, Pan Paweł Jamro, który kolejny już raz wcielił się w rolę konferansjera.

Po powitaniu wszystkich zgromadzonych na bieckim deptaku rozpoczęła się część dedykowana dzieciom, a mianowicie program animacyjny, którego motyw przewodni inspirowany był „Alicją w Krainie Czarów”. Zabawy poprowadziły przebrane w piękne bajkowe stroje  aktorka Pani Anna Kukawska  oraz Pani Magdalena Fudała. Nie zabrakło śpiewu, tańców i konkursów, a co za tym idzie nagród i cukierków. Niespodzianką dla najmłodszych była z pewnością postać królika z „Alicji w Krainie Czarów”, z którym dzieci chętnie robiły sobie zdjęcia.

Kolejnym punktem programu był występ kapeli ludowej JODŁOWIANIE. Jak sama nazwa wskazuje zespół pochodzi z niedaleko oddalonej od naszego miasta  Jodłowej, chociaż co ciekawe, wśród muzyków zauważyć można było również Bieczan.

Przed godz. 20:00 rozpoczął się zapowiadany pojedynek kapel weselnych AMORE vs OSCAR, czyli młodość i energia sceniczna kontra doświadczenie i witalność . Obydwa zespoły zaprezentowały się z jak najlepszej strony, każdy z nich ma swoich fanów, każdy z nich ma swój styl. Kto wygrał? Nie było wygranych, ani przegranych, za to był ogrom dobrej zabawy. Gdy uczestnicy imprezy już od pierwszych dźwięków muzyki wychodzą na „parkiet”  oznacza to, że zespół gra „pod nogę” czyli właśnie tak jak tego oczekuje publiczność i o to właśnie chodziło podczas niedzielnego pojedynku… Aby mieszkańcy gminy Biecz i goście oraz turyści przebywający w tym dniu w naszym uroczym miasteczku, mogli oderwać się od szarej rzeczywistości, posłuchać muzyki, potańczyć, spotkać się ze znajomymi i naładować akumulatory na kolejny pracowity tydzień.

Jak zawsze nieodzowną częścią takich imprez są: gastronomia, dmuchańce, zimne napoje, stoiska z gadżetami dla dzieci, a także bezpłatne porady dietetyczne. Tak było i tym razem. Z pewnością zaskoczeniem nie tylko dla dzieci, ale  również dla dorosłych było stoisko ze sprzętem paralotniarskim przygotowane przez firmę  Time4fly. Niecodziennie mamy okazję zobaczyć z bliska paralotnię czy gadżety związane z tym sportem.

Bieckie Centrum Kultury stara się, aby podczas wydarzeń organizowanych w Bieczu każdy znalazł coś dla siebie. W tym sezonie letnim można było usłyszeć zarówno zespoły weselne czy kapele ludowe, jak i  klimatyczne koncerty pianistyczne i smyczkowe. Nie zabrakło także mocniejszego rockowe brzmienia. Kultura wysoka nie schodzi oczywiście na dalszy plan, albowiem już niedługo, bo 30-31 lipca miłośników muzyki dawnej zapraszamy na ósmą edycję Kromer Festival Biecz.

Skip to content