Oferta wycieczkowa Bieckiego Centrum Kultury z każdym miesiącem jest coraz bardziej różnorodna. Wycieczki w bieszczadzkie i tatrzańskie szlaki, zwiedzanie najpiękniejszych zakątków Polski oraz zagranicy wydaje się, że już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń.

Tym razem udaliśmy się do serca Beskidu Śląskiego – Wisły oraz Szczyrku.

Często mówiąc Wisła, myślimy o skokach narciarskich i Adamie Małyszu, tymczasem to niewielkie miasteczko ma wiele atrakcji nie związanych z zimowym sportem.

Z Biecza wyruszyliśmy wczesnym rankiem, aby do Wisły dotrzeć około godziny 10:00. W Wiśle mieliśmy okazję poznać historię miasta, zobaczyć początek najdłuższej rzeki w Polsce, zwiedzić wiślański amfiteatr czy park miniatur. Śląskie miasteczko rozsławił kilkanaście lat temu polski skoczek narciarski – Adam Małysz, więc na naszej trasie nie mogło zabraknąć galerii „Sportowe Trofea Adama Małysza”, gdzie zobaczyć mogliśmy wiele plastronów konkursowych, nart, kasków, medali czy trofeów, a wśród nich najcenniejszych nagród skoczka jak Kryształowe Kule za wygranie klasyfikacji pucharu świata czy olimpijskie medale. Następnie udaliśmy się do dzielnicy Wisła Czarne, gdzie podziwialiśmy Rezydencję Prezydenta RP oraz mogliśmy spacerować wokół Jeziora Czerniańskiego.

Po przerwie obiadowej udaliśmy się do Szczyrku. Tu zwiedziliśmy Sanktuarium Maryjne „Na Górce” w pobliżu której znajduje się grota z cudownym źródełkiem. Następnie w centrum miasta mogliśmy zobaczyć Kompleks Skoczni Skalite a także przespacerować się wzdłuż rzeki Żylicy.

Do Biecza wróciliśmy późnym wieczorem.

Już dziś zapraszamy na kolejną wycieczkę z Bieckim Centrum Kultury. Tym razem wybieramy się do Krakowa na mecz piłki nożnej KS Cracovia – Lech Poznań. Zapisy w siedzibie instytucji lub pod numerem telefonu: 13 4471 034.

Skip to content