SEKCJE ZAINTERESOWAŃ


Niesamowite pokazy finałowe uczestników sekcji tańca nowoczesnego BCK

Niesamowite pokazy finałowe uczestników sekcji tańca nowoczesnego BCK

W niedzielne popołudnie, 26 maja, kino Farys w Bieczu zamieniło się w tętniące życiem centrum tanecznej sztuki, gdy uczestnicy sekcji tańca nowoczesnego Bieckiego Centrum Kultury zaprezentowali swoje finałowe pokazy. Wydarzenie to zgromadziło rodziny, przyjaciół oraz mieszkańców Biecza, którzy licznie przybyli podziwiać niezwykłe umiejętności młodych tancerzy. Sala widowiskowa kina Farys pękała w szwach, jednak taka frekwencja na widowni chyba nikogo nie zaskoczyła, ponieważ występy uczestników sekcji tańca nowoczesnego działającej przy BCK zawsze gromadzą liczną publiczność.

Przez cały rok szkolny dzieci i młodzież, pod czujnym okiem Pani Moniki Wacek – wykwalifikowanej, pełnej energii i pasji instruktorki  tańca, intensywnie przygotowywali się do tego ważnego wydarzenia. Próby odbywały się w każdą sobotę, a choreografie były starannie dopracowywane, aby każdy występ był wyjątkowy.

Pokazy finałowe rozpoczęły się o godzinie 14:00. Prowadzący wydarzenie, Pan Mateusz Matusik, przywitał zgromadzoną publiczność oraz  tancerzy i zaprosił na wielkie show. Na scenie zaprezentowały się wszystkie grupy: POCZĄTKUJĄCA, MINI MINI, BLACK SQUAD, HAPPY KIDS, BIG STAR TEAM, ZGRANA PACZKA, BOOM BOX oraz TRIO MAGDA, DOMINIKA I ZUZIA

Występy były dynamiczne i pełne radości, a kolorowe kostiumy dodawały widowisku blasku. Publiczność reagowała entuzjastycznie, nagradzając młodych artystów gromkimi brawami. Energiczne występy młodych tancerzy dopełniły specjalnie przygotowane na tę okazję efekty świetlne oraz dymowe, które jeszcze bardziej uaktywniły drzemiący w nich potencjał.

Pokazy finałowe uczestników sekcji tańca nowoczesnego Bieckiego Centrum Kultury były niezapomnianym wydarzeniem, które pokazało, jak wiele radości i satysfakcji może przynieść taniec. Młodzi artyści, dzięki swoim występom, zyskali uznanie i podziw publiczności, a ich talent i pasja do tańca z pewnością będą rozwijać się w przyszłości.

Z całego serca dziękujemy Pani Monice Wacek oraz wszystkim uczestnikom sekcji tańca nowoczesnego za ciężką pracę jaką włożyli w przygotowanie do tak emocjonującego finału.

Z pewnością dla każdej mamy siedzącej na widowni występ dziecka był najlepszym prezentem z okazji przypadającego w niedzielę Dnia Matki.

SEKCJA TAŃCA NOWOCZESNEGO – FOTORELACJA, grudzień 2023

SEKCJA TAŃCA NOWOCZESNEGO – FOTORELACJA, grudzień 2023

Sekcja Tańca Nowoczesnego – fotorelacja
Instruktor: Monika Wacek
Grudzień 2023

SEKCJA MUZYCZNA 27.11.2023 – FOTORELACJA

SEKCJA MUZYCZNA 27.11.2023 – FOTORELACJA

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć sekcji muzycznej działającej przy Bieckim Centrum Kultury.

Miejsce odbywania się zajęć: Budynek PKP w Bieczu
Instruktor: Rafał Boniśniak

SEKCJA PLASTYCZNA BCK – październik 2023 – fotorelacja

SEKCJA PLASTYCZNA BCK – październik 2023 – fotorelacja

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z pracy dzieci podczas zajęć sekcji plastycznej działającej przy Bieckim Centrum Kultury w październiku 2023.

Miejsce odbywania się zajęć: budynek PKP w Bieczu
Instruktor: Małgorzata Przybyłowicz

POKAZY FINAŁOWE SEKCJI TAŃCA NOWOCZESNEGO BCK

POKAZY FINAŁOWE SEKCJI TAŃCA NOWOCZESNEGO BCK

Niesamowite emocje, gorąca atmosfera, sala pękająca w szwach i łzy wzruszenia… Tak krótko można opisać pokazy finałowe podsumowujące ciężką całoroczną pracę wszystkich grup sekcji tańca nowoczesnego działającej przy Bieckim Centrum Kultury pod kierunkiem Pani Moniki Wacek – wykwalifikowanego, pełnego energii i pasji instruktora  tańca.

Przegląd grup tanecznych odbył się w niedzielę 11 czerwca 2023 i zgromadził w sali widowiskowej bieckiego kina Farys  tłumy widzów. Nawet sami tancerze nie spodziewali się, że sala będzie wypełniona po brzegi, co więcej… że dla wielu osób zabraknie miejsc siedzących. 

Pokazy taneczne rozpoczęły się o godz. 14:00 i potrwały niespełna godzinę, a wydarzenie to poprowadził Mateusz Matusik – akustyk BCK. Na scenie zaprezentowały się wszystkie grupy tj. Mini Mini, Happy Kids, Zgrana Paczka, Boom Box, Black Squad i Big Star Team.

Energiczne występy młodych tancerzy dopełniły specjalnie przygotowane na tą okazję efekty świetlne oraz dymowe, które jeszcze bardziej uaktywniły drzemiący w nich potencjał. Wszyscy uczestnicy niedzielnych pokazów przed licznie zgromadzoną publicznością czuli się jak „ryby w wodzie”.

Zarówno dzieci i młodzież, jak i sama pani instruktor nie kryli podczas występów wzruszenia i radości z faktu, że ich ciężka praca w kończącym się już roku szkolnym 2022/2023 przyniosła tak niesamowite efekty.

Z całego serca dziękujemy Pani Monice Wacek oraz wszystkim uczestnikom sekcji tańca nowoczesnego za ciężką pracę jaką włożyli w przygotowanie do tak emocjonującego finału.

„PRACOWNIA KATA” Z KOLEJNYM SUKCESEM TEATRALNYM

„PRACOWNIA KATA” Z KOLEJNYM SUKCESEM TEATRALNYM

27 kwietnia 2023 w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie odbył się  36. Małopolski Przegląd Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki, którego organizatorem było Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie wraz z  Gminnym Centrum Kultury w Żabnie.

Po raz pierwszy w tego typu przeglądzie wzięła udział grupa teatralna „Pracownia Kata” z sekcji teatralnej działającej przy Bieckim Centrum Kultury pod opieką instruktora Pani Dagmary Dżuły.

Jednak zanim młodzi aktorzy mogli zaprezentować się  w zupełnie nowej dla siebie dziedzinie teatru,  od kilku miesięcy zgłębiali, wraz z instruktorem Panią Dagmarą Dżułą, tajniki tworzenia oraz animacji lalek teatralnych. W świat tworzenia lalek wprowadziła grupę Pani Ada Bystrzycka, która przeprowadziła w BCK kilkugodzinne warsztaty.  W wyniku jej inspiracji poszczególni członkowie grupy, przy wsparciu instruktora i całych rodzin przez wiele tygodni konstruowali, obudowywali, malowali i ozdabiali lalki. Co tydzień wędrowały one na zajęcia teatralne, by tam przetestować w procesie animacji płynność ich ruchu, wytrzymałość konstrukcji oraz mechanikę. Młodzi aktorzy uczyli się trudnej sztuki operowania lalką teatralną. Cztery z pośród sześciu lalek, które udało się dzieciom ukończyć do końca marca, zostały zgłoszone do III Ogólnopolskiego Konkursu na Lalkę Teatralną “Domowe Cudaki”. Uczestnicy musieli przesłać do organizatorów zdjęcie lalki oraz film z jej animacją. 23 kwietnia ogłoszono wyniki konkursu i jak  już informowaliśmy,  nasze aktorki Weronika Najsarek i jej laka otrzymały 1 miejsce  i Złotego Cudaka w kategorii od lat 11 do 14, a Julia Kudłaty i jej lalka 2 miejsce i Brązowego Cudaka w kategorii do lat 10. 

W Żabnie grupa w składzie: Zofia Gomułka, Maja Kmiotek, Jessica Styk, Oliwia Styk, Mateusz Firlit, Julia Kudłaty, Weronika Najsarek, Natalia Najsarek, Antonina Gurgul, Masza Hrutkovska wraz z wszystkimi przygotowanymi przez siebie lalkami wystawiła spektakl pt. „Dziwna wiosna”  w reżyserii Pani Dagmary Dżuły i pomimo niewielkiego doświadczenia z teatrem lalkowym „Pracownia Kata” w kategorii teatry dziecięce otrzymała wyróżnienie oraz nagrodę pieniężną w wysokości 700 zł, co jest ogromnym sukcesem zarówno młodych aktorów, jak i opiekuna.

Grupie teatralnej „Pracownia Kata” oraz opiekunowi Pani Dagmarze Dżule gratulujemy kolejnego sukcesu i dziękujemy za promowanie Biecza oraz Bieckiego Centrum Kultury na terenie województwa małopolskiego.

OGROMNY SUKCES UCZESTNICZEK SEKCJI TEATRALNEJ BCK

OGROMNY SUKCES UCZESTNICZEK SEKCJI TEATRALNEJ BCK

Od kilku miesięcy uczestnicy sekcji teatralnej „Pracownia Kata” przy Bieckim Centrum Kultury zgłębiali, wraz z instruktorem Dagmarą Dżuła, tajniki tworzenia oraz animacji lalek teatralnych. W świat tworzenia lalek wprowadziła grupę Pani Ada Bystrzycka, która przeprowadziła w BCK kilkugodzinne warsztaty dla uczestników zajęć teatralnych.  W wyniku jej inspiracji poszczególni członkowie grupy, przy wsparciu instruktora i całych rodzin przez wiele tygodni konstruowali, obudowywali, malowali i ozdabiali lalki. Co tydzień wędrowały one na zajęcia teatralne, by tam przetestować w procesie animacji płynność ich ruchu, wytrzymałość konstrukcji oraz mechanikę. Młodzi aktorzy pod okiem instruktorki uczyli się trudnej sztuki operowania lalką teatralną. Cztery z pośród sześciu lalek, które udało się dzieciom ukończyć do końca marca, zostały zgłoszone do III OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NA LALKĘ TEATRALNĄ “DOMOWE CUDAKI”. Uczestnicy musieli przesłać do organizatorów zdjęcie lalki oraz film z jej animacją. 23 kwietnia ogłoszono wyniki konkursu i z radością informujemy, że nasze aktorki Weronika Najsarek i jej laka otrzymały 1 miejsce  i Złotego Cudaka w kategorii od lat 11 do 14, a Julia Kudłaty i jej lalka 2 miejsce i Brązowego Cudaka w kategorii do lat 10.  

Wszystkie przygotowane przez grupę lalki już w najbliższy czwartek 27 kwietnia wezmą, wraz z aktorami udział w 36. Przeglądzie Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki w Żabnie, gdzie zaprezentują razem spektakl pt. ”Dziwna wiosna”.

Wszystkim biorącym w konkursie udział gratulujemy! Rodzicom, Panu Dyrektorowi BCK Pawłowi Jamro oraz wszystkim pracownikom BCK bardzo dziękujemy za wspieranie naszych działań i inicjatyw.

 

Tekst i zdjęcia: Dagmara Dżuła

Skip to content