Bieckie Centrum Kultury zaprasza w piątek 26 sierpnia 2022 do bieckiego amfiteatru za murami Baszty Kowalskiej  na WIECZÓR Z MUZYKĄ.

Podczas wydarzenia usłyszymy dwa klimatycznie grające zespoły.

Jako pierwszy (godz. 19:00) wystąpi gitarowy duet akustyczny czyli zespół TWO WAYS, który tworzą Paweł Bek (Bieczanin dobrze znany naszej lokalnej publiczności)  oraz Maciej Graca.

Chłopaki prezentują głównie muzykę rockową i okołorockową, utwory starsze i te współczesne, polskie i zagraniczne. Nie brakuje w niej także bluesa czy elementów jazzu.

O godz. 20:00 przed publicznością wystąpi KAPELA HANKI WÓJCIAK czyli krakowski zespół, grający muzykę z pogranicza world music, folku i piosenki autorskiej założony przez Hankę Wójciak–  wokalistkę, autorkę tekstów i muzyki.

Hanka jest laureatką m.in. Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej, Studenckiego Festiwalu Piosenki, Festiwalu Twórczości Korowód, Rock & Chanson Festival. W Radiu Kraków prowadzi autorską audycję muzyczną „Dobry wieczór u Hanki Wójciak”.

W kompozycjach Kapeli słychać echa muzyki orientalnej, polskie motywy ludowe, połamane rytmy, wokalną improwizację w rejestrze gwizdkowym. Prostota i powtarzalność motywów przeplata się z improwizacją, spokój z dzikością, radość ze smutkiem. To muzyka w swym założeniu bliska ziemi, ludyczna, taneczna i transowa zarazem.

 

Podczas koncertu w bieckim amfiteatrze za murami Baszty Kowalskiej z pewnością każdy  znajdzie coś dla siebie.

W S T Ę P    W O L N  Y

Skip to content