5 listopada 2021 roku swoją działalność rozpoczęła sekcja tematyczna „Szlakiem sztuki”, zorganizowana i prowadzona przez pracowników Bieckiego Centrum Kultury. Zajęcia odbywają się cyklicznie w każdy piątek, w siedzibie Dworca Kolejowego w Bieczu. Mają one charakter spotkań w gronie osób, dla których różnego rodzaju plastyczne, czy manualne działania są interesującym sposobem na spędzenie jesienno-zimowych wieczorów. A ponieważ każdy z nas może być inspiracją, jest to więc okazja do podzielenia się z innymi uczestnikami swoją kreatywnością i pomysłami. W czasie spotkań tworzymy stroiki świąteczne, ozdoby i różnego rodzaju świąteczne elementy dekoracyjne. Z czasem planujemy zająć się prostymi formami ceramicznymi, prostą biżuterią, rysunkami, spróbować pracy z gliną, malować na drewnie, czy zastosować technikę decoupage. W okresie wiosenno–letnim zamierzamy natomiast poszukać inspiracji w plenerze, zatem chcemy organizować piesze wycieczki szlakami Beskidu Niskiego, w miejsca interesujące kulturowo, historycznie i  artystycznie. Ponadto mamy nadzieję okazyjnie uczestniczyć w profesjonalnych warsztatach rękodzieła, wystawach, wernisażach itp.

 Na naszą propozycję spotkań odpowiedziały utalentowane, pełne entuzjazmu i kreatywności panie z Biecza i okolic. Podczas zajęć wykonywały one pod okiem instruktorek piękne stroiki i dekoracje świąteczne, bombki, mikołajki, choinki. Uczestniczki mają do dyspozycji różnego rodzaju artykuły niezbędne przy tworzeniu prac handmade, m.in. naturalne tworzywa: igliwia, szyszki, orzechy, korę, mech, drewno, owoce, kwiaty, sznurki, jutę, itp. Panie poznały proste, efektowne sposoby na wykonanie prac.

Kreatywność i umiejętności uczestniczek sekcji z każdymi kolejnymi zajęciami zaskakują coraz bardziej. Dziękujemy za obecność i zaangażowanie w trakcie spotkań, które stają się także doskonałą okazją do towarzyskiej interakcji w miłej atmosferze. Zapraszamy do obejrzenia poniższej galerii powstałych dotychczasowych prac.

Skip to content