Gmina Biecz, Bieckie Centrum Kultury oraz Telewizja Polska zapraszają w dniach 27-30 lipca 2023 na 9. odsłonę festiwalu muzyki dawnej „Kromer Festival Biecz. Kultura I Rzeczypospolitej”.

„Kromer Festival Biecz. Kultura I Rzeczypospolitej” to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na mapie Małopolski. Festiwal nawiąże do trwającego ponad 200 lat sojuszu polsko-litewskiego, czyli złotego okresu rozwoju Rzeczypospolitej i niezwykłych zmian w kulturze. W zachwycających wnętrzach kolegiaty pw. Bożego Ciała w Bieczu oraz kościoła pw. św. Michała Archanioła w Binarowej, a także na Rynku w Bieczu wystąpią Marta Zalewska z Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy AUKSO oraz Adam Strug, Maria Erdman i Monodia Polska, a także uznani soliści i najlepsze zespoły muzyki dawnej z Francji, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Holandii, Belgii, Słowacji i Stanów Zjednoczonych.

Tegoroczny Festiwal uatrakcyjnią spektakle teatralne, miasteczko Jagiellonów z udziałem aktorów serialu „Korona królów. Jagiellonowie” oraz wiele innych wydarzeń towarzyszących.

Wstęp zarówno na koncerty, jak i na wszystkie wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny.

Koncerty transmitowane będą przez Telewizję Polską na antenach TVP Kultura, TVP Kultura 2 i TVP2

Organizatorzy: Gmina Biecz, Bieckie Centrum Kultury, Telewizja Polska

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Mecenasi: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca,

Partner strategiczny: PGE Polska Grupa Energetyczna,

Partnerzy: Województwo Małopolskie w ramach projektu „Wizytówki Małopolski”, Fundacja PKO Banku Polskiego.

Patroni medialni: Radio Kraków, Radio Kraków Kultura

Skip to content