W sobotę 19 lutego 2022 Bieckie Centrum Kultury zorganizowało dla dzieci z terenu gminy Biecz Bal Przebierańca. Wydarzenie odbyło się w przekazanym niedawno Bieckiemu Centrum Kultury – budynku dawnego przedszkola w Strzeszynie. Wstęp na bal był bezpłatny jednak konieczne było wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa dziecka w imprezie. Zaskoczeniem było ogromne zainteresowanie wydarzeniem, jednak szkoda, że nie wszystkie chętne dzieci mogły uczestniczyć w sobotnim balu, ale warunki lokalowe nie pozwoliłyby pomieścić większej liczby dzieci (decydowała kolejność zgłoszeń).

Bal oficjalnie rozpoczął się tuż po godz. 16:00. Ponad 50 dzieci w przepięknych strojach wypełniło całą salę i rozpoczęła się wspólna zabawa z animatorkami Bieckiego Centrum Kultury. Podczas balu karnawałowego nie mogło oczywiście zabraknąć największych hitów muzycznych, jak również nieocenionych zabaw integracyjnych, w których dzieci mogły rozładować całą swoją energię, jak: „Jedzie pociąg z daleka”, „Idziemy do zoo”, „Kaczuszki”, „Idzie sobie krasnoludek”, „Tańce połamańce”, „Czekolada”, Boogie Woogie”,, „Głowa, ramiona”, „Macarena” czy bijący rekordy wyświetleń na YouTube „Baby shark”. Dodatkowo dyskotekowego klimatu dodało przystrojenie sali kolorowymi balonami i wstęgami oraz profesjonalne oświetlenie oraz dym sceniczny, którym dzieci były zafascynowane. Podczas imprezy pojawiły się także elementy rywalizacji w tańcu z balonami między brzuchami czy przechodzeniu pod liną. W planach było jeszcze kilka tańców i konkurencji, jednak czas biegł nieubłaganie.

W połowie balu nadszedł czas na poczęstunek. Dzieciaki spożytkowały na tańce mnóstwo energii, dlatego trzeba było uzupełnić kalorie. Bieckie Centrum Kultury przygotowało dla młodych uczestników Balu Przebierańca smaczne kanapki oraz wiele smakołyków: owoce, prażynki, paluszki i cukierki, natomiast przepyszne domowe wypieki: szarlotka, amoniaczki, faworki oraz rureczki z kremem specjalnie na tę okazję przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Strzeszynie.  Dla zaspokojenia pragnienia dzieci miały do dyspozycji soki, wodę mineralną i ciepłą herbatę z cytryną.  

Po posiłku rozpoczęła się dalsza część sobotniej imprezy, podczas której nastąpiło m.in. głosowanie na najpiękniejszy strój Balu Przebierańca 2022. Jurorami w konkursie były wszystkie dzieci. Milusińscy w anonimowym głosowaniu wybierali strój, który najbardziej im się spodobał. Jedynym warunkiem było to, aby nie głosowali na samych siebie. Wybór nie był łatwy, ponieważ wszystkie stroje były przepiękne, a kreatywność dzieci i rodziców była zaskakująca, albowiem na balu można było spotkać: policjantów, strażaków, królewny i księżniczki, karatekę, spidermanów, supermana, wróżkę, Elzy z Krainy Lodu, lekarza, astronautę, Japonkę, Indianina,  sportowca  i wiele innych ciekawych postaci z bajek i nie  tylko. Po zliczeniu wszystkich oddanych przez dzieci głosów zwyciężył strój Eleny z Avaloru, w który przebrała się Kamila Szary, co nie znaczy, że pozostałe przebrania były gorsze. Wszystkie stroje zasłużyły na nagrodę, jednak zgodnie z regulaminem można było wyróżnić tylko jedną osobę. Zwyciężczyni otrzymała nagrodę ufundowaną przez Bieckie Centrum Kultury,  natomiast pozostałe dzieci dostały cukierki. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Bal Przebierańca zakończył się o godz. 19:00. Wszystkie dzieci zmęczone, ale mamy nadzieję, że zadowolone ze wspólnej zabawy, otrzymały na drogę popcorn, na który z niecierpliwością czekały całe popołudnie.

Dyrektor Bieckiego Centrum Kultury serdecznie dziękuje Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Strzeszynie za przygotowanie dla dzieci przepysznych domowych wypieków, które znikały z mgnieniu oka, a w szczególności podziękowania należą się Pani Marii Wilczkiewicz, która była bardzo pomocna zarówno przed, w trakcie, jak i po zakończeniu Balu Przebierańca.

Skip to content