W sobotę 14 sierpnia Bieckie Centrum Kultury zorganizowało ostatnią podczas tegorocznych wakacji biesiadę nad rzeką Ropą. Imprezę oficjalnie otworzył Dyrektor Bieckiego Centrum Kultury, Pan Paweł Jamro oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu, Pan Grzegorz Nosal którzy powitali wszystkich zgromadzonych i zaprosili do wspólnej zabawy.

Sobotnia biesiada rozpoczęła się tradycyjnie programem dedykowanym dla dzieci. W zabawach, konkursach z nagrodami czy energicznych tańcach przygotowanych przez animatorki Bieckiego Centrum Kultury z chęcią  uczestniczyło wielu milusińskich i pomimo, iż pogoda nie do końca dopisała, a krople letniego deszczu próbowały przestraszyć uczestników imprezy, dzieci bawiły się w najlepsze. Po kolorowe balony tradycyjnie ustawiła się kolejka, a  malowanie twarzy zrobiło prawdziwą furorę.

Tego dnia nie mogło zabraknąć oczywiście dmuchańców, chociaż z powodu opadów deszczu dzieci nie mogły długo się nimi nacieszyć, baniek mydlanych,  popcornu, waty cukrowej i innych pyszności uwielbianych przez najmłodszych. Dorośli natomiast mogli posilić się kiełbaską z grilla i schłodzić zimnymi, orzeźwiającymi napojami.

Jeśli biesiada to naturalnie muzyka i taniec. Mieszkańcy przyzwyczaili się do zabawy tanecznej z zespołem, jednak tym razem zmieniliśmy nieco formułę i postanowiliśmy zorganizować dyskotekę w rytmach lat 80-tych i 90-tych, którą do  godziny 22:00 prowadził niezawodny Dj  Nuki.

Przejażdżki melexem podczas imprez organizowanych przez Bieckie Centrum Kultury od samego początku tegorocznego sezonu letniego cieszą się ogromnym zainteresowaniem, dlatego też nie mogło ich zabraknąć tym razem. Podczas sobotniej biesiady kierowca melexa nie miał chwili na odpoczynek, ponieważ chętnych na darmową przejażdżkę z przewodnikiem śladem bieckim zabytków było mnóstwo.

W dniu 14 sierpnia podczas biesiady nad rzeką Ropą była możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19. Szczepienie odbywało tym razem się w Przychodni Eskulap w Bieczu. Akcja #Szczepimy się w Bieczu przy okazji każdej imprezy cieszy bardzo dużym zainteresowaniem. Jednodawkowym preparatem firmy Johnson & Johnson zaszczepiło się podczas biesiady mnóstwo osób.

Skip to content