Wszystko co dobre szybko się kończy, zatem za nami już kolejna odsłona wakacji z Bieckim Centrum Kultury 2023…..

Wakacyjne zajęcia zaplanowane zostały tematycznie. Liczne grono najmłodszych uczestniczyło w wielu ciekawych i pobudzających wyobraźnię warsztatach – również plenerowych, zabawach, grach, konkursach, spacerach i wycieczkach edukacyjnych.

Mali artyści tworzyli własne szkice rysunkowe, z których potem powstawały obrazy malowane na płótnie malarskim, mieli okazję zostać autorami swoich własnych książek, a tworzenie fabuły oraz grafiki do książki sprawiło małym autorom ogrom radości i satysfakcję. Nasi podopieczni zostali zaproszeni również na warsztaty kulinarne, odbywające się w malowniczym Skansenie Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku. Dni pod chmurką były okazją do stworzenia kreatywnych latawców i posmakowania lokalnej pizzy, jako nagrodę za ciężką pracę;) Dzieci miały szansę również zobaczyć świat małego ogrodnika, poznały rośliny, nauczyły się je sadzić, a owocem tych zajęć było stworzenie swoich leśnych kompozycji w słoiku i na obrazie.

Na kolejne zajęcia wszyscy mali twórcy czekali z niecierpliwością, bowiem sala kina zamieniła się w mini salę koncertową, gdzie główną rolę odegrały stworzone przez dzieci recyklingowe instrumenty muzyczne. Wisienką na torcie w tym dniu był zagrany przez dzieci i opiekunów koncert. Najpiękniejszą pamiątką z wakacji jest wysłana pocztówka, zatem wspólnie z najmłodszymi uczestnikami wybraliśmy się na spacer po miasteczku, w poszukiwaniu najurokliwszych zakątków Biecza, gdzie wykonaliśmy zdjęcia, które stały się bazą naszych pocztówek.

Pożegnanie wakacji z Bieckim Centrum Kultury odbyło się w rytmach najpopularniejszych wakacyjnych hitów podczas konkursu karaoke. Poczęstunek, leżaczki, muzyka i piękna pogoda towarzyszyły nam w ostatnim dniu wspólnej zabawy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym uczestnikom za wspólnie spędzony czas i zapraszamy już teraz na ferie z BCK!!!:)

Skip to content