2 maja swoje święto obchodzą fani Harry’ego Pottera. Data nie jest przypadkowa. To właśnie tego dnia w 1998 roku według J.K. Rowling autorki serii popularnej powieści odbyła się Bitwa o Hogwart. Z tej okazji 5 maja Bieckie Centrum Kultury zaprosiło wszystkich miłośników najsłynniejszego czarodzieja na wspólne świętowanie tego dnia.

Potteromaniacy zebrali się w budynku bieckiego dworca PKP, który na tę okazję magicznie przemienił się w krainę Hogwartu, a spotkanie poprowadzili pracownicy BCK Anna Jurczak oraz Weronika Grygowicz-Dydak. Mali czarodzieje wzięli udział w licznych konkurencjach wiedzy i znajomości o świecie Harry`ego Pottera. Podczas spotkania uczestnicy wykonali również swoje własne czarodziejskie różdżki, rozwiązywali quizy i zagadki.

Fani Harry`ego zaskoczyli ogromną wiedzą. Przygotowane zadania nie sprawiły im problemu, z energią i uśmiechem uczestniczyli w zabawie.

Na zakończenie spotkania każdy czarodziej otrzymał dyplom ukończenia Hogwartu, co uwiecznione zostało na pamiątkowych zdjęciach.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział i zaangażowanie, a także za zaprezentowane stroje i elementy ze świata Harry`ego.

Skip to content