W niedzielę 18 czerwca odbyła się kolejna wycieczka organizowana przez Bieckie Centrum Kultury. Tym razem celem naszej wyprawy była Szczawnica, niewielka uzdrowiskowa miejscowość położona w Pieninach oraz znajdujący się w jej sąsiedztwie Wąwóz Homole.
Tradycją wyjazdów z BCK stało się już, że kilka dni po ogłoszeniu wycieczki lista uczestników jest już zapełniona. Nie inaczej było i tym razem i do Szczawnicy wyruszył pełen autokar uczestników.
Wąwóz Homole zlokalizowany jest w Małych Pieninach w miejscowości Jaworki, a nazwę swą wziął prawdopodobnie od słowa homoła (obły, bezrogi) nawiązującego do kształtu doliny. Zielony szlak pieszy prowadził przez Wąwóz Homole wzdłuż Potoku Kamionka, następnie obok Wysokiej Skały, Kamiennych Ksiąg, Polany Dubantowskiej aż do punktu widokowego znajdującego się przy górnej stacji kolei linowej.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie części uzdrowiskowej Szczawnicy: Placu Dietla, Pijalni wód mineralnych czy Dworku Gościnnego. W ramach czasu wolnego uczestnicy spacerowali promenadą wzdłuż Grajcarka, mogli zwiedzić Park Dolny czy też skosztować dań w pobliskich restauracjach.

Do Biecza wróciliśmy w godzinach wieczornych planując już kolejne bliższe i dalsze wyprawy z Bieckim Centrum Kultury.

Skip to content