Pierwszy miesiąc „Kolorowych wakacji z Bieckim Centrum Kultury” już za nami!

Tematyka zaplanowanych przez BCK zajęć jest bardzo zróżnicowana. Tydzień  rozpoczęliśmy od zabaw na świeżym powietrzu. Miejski park przy kinie Farys tętnił życiem, a uśmiech z twarzy najmłodszych nie znikał przez cały czas. Dzieci brały udział w różnego rodzaju grach integracyjnych i konkurencjach. Mieliśmy możliwość przypomnienia sobie zabaw z dawnych lat, które pamiętają nasi rodzice i dziadkowie. W ramach kolejnych tygodni zajęć zaprosiliśmy dzieci w świat niezapomnianych bajek Walta Disneya. Najmłodsi uczestnicy wzięli udział w zagadkach – quizach, opowiadaniach związanych z postaciami z bajek, a na koniec zajęć dzieci miały możliwość stworzenia własnych prac plastycznych na powyższy temat. Po spotkaniu w świecie bajek zaproponowaliśmy dzieciom zabawę z bańkami mydlanymi. Był to czas, kiedy najmłodsi mogli stworzyć własne megabańki z podstawowych materiałów. Dzieci fantastycznie odnalazły się w tematyce baniek, sprawiło im to wiele radości i frajdy. Pozostając w temacie tworzenia eksperymentów, kolejne zajęcia przebiegały pod hasłem „ Stwórz swojego autorskiego slima”.

Uczestnicy otrzymali w trakcie zajęć niezbędne materiały z których powstały kolorowe, brokatowe, klejące się zabawki. Po zakończonych zajęciach dzieci mogły zabrać swoje kolorowe wytwory do domów i zaprezentować je najbliższym. Lipiec zakończyliśmy zdrowo, owocowo i smacznie, tworząc własne kombinacje wyciskanych własnoręcznie przez dzieci soków owocowo – warzywnych.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny miesiąc zabaw, eksperymentów i niespodzianek w towarzystwie naszych uroczych najmłodszych uczestników, którzy zaskoczyli nas ogromnym zaangażowaniem, kreatywnością i entuzjazmem. Zapraszamy zatem na najbliższe zajęcia już w sierpniu!

Skip to content