28 stycznia 2022 roku zakończyły się dwutygodniowe „wesołe ferie” z Bieckim Centrum Kultury. Kolejna odsłona zajęć dla dzieci i młodzieży cieszyła się dużym zainteresowaniem.  W zaproponowanym przez instruktorkę cyklu spotkań i zabaw wzięły udział dzieci w różnym wieku – zarówno szkolnym, jak i przedszkolnym. Zabawy organizowane w kinie „Farys” przyciągnęły nie tylko najmłodszych mieszkańców Biecza, ale także ich kolegów i koleżanki z różnych miast, spędzających ferie u najbliższych. Zajęcia podczas tegorocznych zimowych ferii odbywały się w każdy poniedziałek i piątek w godzinach 9:00-12:00.

Pierwsze spotkanie rozpoczęliśmy od samodzielnego tworzenia recyklingowych masek karnawałowych. Uczestnicy otrzymali odpowiednie materiały i przybory, przy pomocy których, popuszczając wodzę dziecięcej fantazji, powstały kolorowe i kreatywne maski karnawałowe. Autorzy tych ciekawych prac mieli okazję zaprezentować je podczas wspólnej sesji zdjęciowej. Piątkowe zajęcia poświęciliśmy seniorom. Z okazji przypadającego akurat Dnia Babci i Dziadka powstały piękne, samodzielnie wykonane laurki, które dzieci mogły podarować w prezencie swoim najbliższym.

Celem kolejnego spotkania było tworzenie smacznych, zdrowych i kolorowych kanapeczek. Przygotowaliśmy produkty głównie z myślą o zasadach zdrowego żywienia. Dzieci miały do wyboru mnóstwo składników, wśród których znalazły się warzywa, nabiał, sałata, wędliny i pieczywo. Przy pomocy instruktorów i dzięki zapałowi i kreatywności najmłodszych, wkrótce na stole pojawiły się ciekawe kompozycje kanapkowe i oczywiście bardzo smaczne! Ostatni dzień „wesołych ferii” upłynął nam natomiast w bajkowej atmosferze, zabaw, uśmiechów, gier i konkurencji.

Dziękujemy serdecznie wszystkim najmłodszym uczestnikom zajęć i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania, tym razem w czasie wakacji.  Do zobaczenia!

Skip to content