W piątek 23 lutego 2024 w kinie Farys w Bieczu miał miejsce wyjątkowo klimatyczny koncert chełmskiej grupy „Falochron” wykonującej alternatywną poezję śpiewaną. Wydarzenie o godz. 19:00 oficjalnie rozpoczął dyrektor Bieckiego Centrum Kultury Pan Paweł Jamro, który powitał zgromadzoną publiczność, wśród której znaleźli się m.in Burmistrz Biecza Pan Mirosław Wędrychowicz oraz Sekretarz Gminy Biecz Pan Jan Szkaradek. Następnie prowadzący krótko zaprezentował zespół i zaprosił muzyków na scenę.

„Falochron” to nowy gatunek na polskiej scenie muzycznej. Grupę tworzy czworo utalentowanych muzyków:  Ola Buczek – śpiew, słowa, perkusjonalia, Grzegorz Sykuła – gitara elektroakustyczna, gitara jazzowa, Mateusz Poterewicz (niestety nieobecny w dniu koncertu)  – gitara basowa oraz Michał Słomiński – instrumenty klawiszowe i perkusjonalia.

Pochodzący z Lubelszczyzny zespół, podbija serca słuchaczy oraz zdobywa uznanie dziennikarzy muzycznych, prezentując kontrast do popularnej w dzisiejszych czasach marności słowa i banalności dźwięku.

W piątkowy wieczór grupa po raz pierwszy miała okazję wystąpić w Bieczu. Muzycy oczarowali zgromadzoną w sali widowiskowej kina Farys publiczność. Zgodnie z zapowiedziami koncert w całości  był wyjątkowy… wyjątkowe teksty, wyjątkowa muzyka,  wyjątkowy wokal i wyjątkowa oprawa świetlna. Ten ponad godzinny czas spędzony z zespołem „Falochron” był  niepowtarzalną chwilą relaksu i uniesienia, podczas której słuchacze mogli totalnie i bez skrępowania odpłynąć w inny świat. Ze sceny dało się również odczuć niesamowite ciepło, co tym bardziej zachęciło publiczność do wspólnego nucenia refrenów i poklaskiwania w rytm muzyki. Nie obyło się oczywiście bez bisów.

Po koncercie, przy stoisku z gadżetami zespołu ustawiła się kolejka osób chcących zakupić płyty z autografami muzyków, ręcznie zdobione kubeczki z logo zespołu czy koszulki, co jest najlepszym dowodem na to, że grupa zaskarbiła sobie serca słuchaczy.  

Serdecznie dziękujemy zespołowi za przybycie i zaprezentowanie swojej twórczości na scenie bieckiego kina Farys.

Przed koncertem fotograf zespołu wybrał się na krótki spacer uliczkami Biecza, by uchwycić w kadrze piękno naszego miasta. Wkrótce na naszym Facebook-u więcej zdjęć z koncertu grupy  Falochron.

Zdjęcia:
Wiesław Wołoch Photography
Weronika Grygowicz-Dydak – BCK

Skip to content