Już 21 lipca 2023 r. w Bieczu zagości Telewizja Polska, która transmitować będzie 9. edycję festiwalu muzyki dawnej „Kromer Festival Biecz. Kultura I Rzeczypospolitej”. Jest to ogromne wyróżnienie dla Biecza, a także możliwość zaprezentowania naszego miasta w telewizji publicznej. Prowadzone w tym czasie będą transmisje na żywo z wydarzeń kulturalnych oraz prezentacja wydarzeń i miasta w  telewizji śniadaniowej. Wobec powyższego, na potrzeby nagrań TVP na żywo w dniach 27-30 lipca 2023 roku z ruchu czasowo wyłączona zostanie strefa festiwalowa (ul. Węgierska i ul. Rynek). W dniach 27-29.07. od godziny 12:00-23:00, natomiast 30.07 do godziny 8:00.

„Kromer Festival Biecz. Kultura I Rzeczypospolitej” to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na mapie Małopolski. Tegoroczny Festiwal uatrakcyjnią spektakle teatralne, miasteczko Jagiellonów z udziałem aktorów serialu „Korona królów. Jagiellonowie” oraz wiele innych wydarzeń towarzyszących.

Wstęp zarówno na koncerty, jak i na wszystkie wydarzenia towarzyszące, jest bezpłatny.

Koncerty transmitowane będą przez Telewizję Polską na antenach TVP Kultura, TVP Kultura 2 i TVP2. Serdecznie Państwa zapraszamy do udziału w koncertach oraz wydarzeniach im towarzyszących i prosimy o wyrozumiałość. Poniżej mapa obrazująca obszar zamknięcia i objazdu.

Skip to content