Podczas kiermaszu wielkanocnego, który odbędzie się na Rynku w Bieczu w Niedzielę Palmową (10.04.2022) przy okazji XII Gminnego Konkursu Palm Wielkanocnych zorganizowana zostanie akcja charytatywna „CIACHO DLA RODZINY WALĄGÓW”.  Podczas akcji będzie można kupić domowe ciasta, z których cały dochód przeznaczony zostanie na rzecz rodziny Walągów – leczenie i rehabilitację bliźniaków Macieja i Jakuba oraz ich taty Grzegorza.

Jednak, aby przedsięwzięcie doszło do skutku potrzeba wielu ludzi dobrej woli, którzy włączą się w akcję poprzez pieczenie ciast.

Osoby chętne do upieczenia ciasta proszone są o wcześniejszy kontakt z Bieckim Centrum Kultury (ul. Rynek 18; tel. 13 44 71 034, czynne od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 – 16:00), a następnie przyniesienie ciasta do Bieckiego Centrum Kultury w sobotę 09 kwietnia w godz. 10:00 – 13:00.

KILKA WSKAZÓWEK DLA OSÓB CHCĄCYCH UPIEC CIASTO:

Ciasta oczywiście nie na śmietanie, nie robione na zimno, takie, żeby bezpiecznie można je było zawieźć do celu i nie było ryzyka, że coś im się stanie. Naprawdę każda upieczona blacha bardzo nam pomoże. I nie przejmuj się, że może nie być według Ciebie najlepsze, domowe wypieki są zawsze najpyszniejsze. Oczywiście kwestia w czym je dać na akcję – najlepiej przełożone na kartony z rantem, typu po coli, karton na pizzę, ewentualnie podpisana markerem blacha do odbioru w Bieckim Centrum Kultury. CIASTA NIEKROJONE.

KILKA SŁÓW O RODZINIE WALĄGÓW

Bliźniacy, Maciek i Kuba, przyszli na świat w 2007 roku jako wcześniaki. Lekarze zdiagnozowali u nich dziecięce porażenie mózgowe.

Kuba ma jeszcze padaczkę. Nie chodzi, nie siedzi, nie mówi, często nie może nawet utrzymać prosto głowy. Wymaga codziennej rehabilitacji i całodobowej opieki.

Maciek, przemieszcza się sam czworakując. Kiedy mama postawi go przy balkoniku umie zrobić kilka kroków. W życiu codziennym przeszkadza mu astma oskrzelowo-płucna. Ma doskonałą pamięć, sprawnie myśli.

Niedawno rodzina otrzymała kolejny cios, okazało się, że pan Grzegorz (pochodzący z Biecza) – tata bliźniaków,  choruje na stwardnienie zanikowe boczne. To szybko postępująca nieuleczalna choroba.

Koszty leczenia i rehabilitacji zarówno chłopców jak i ich taty są ogromne.

15 marca 2022 o godz. 16:15 Telewizja Polsat w programie „Interwencja” wyemitowała materiał o  rodzinie Walągów pt. „Wychowuje niepełnosprawne dzieci, poważnie zachorował też mąż”. Materiał można obejrzeć na stronie internetowej:

https://interwencja.polsatnews.pl/reportaz/2022-03-15/wychowuje-niepelnosprawne-dzieci-powaznie-zachorowal-tez-maz/

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI! POMÓŻMY RODZINIE WALĄGÓW!

Skip to content