W niedzielę 04 lipca 2021 podczas imprezy zorganizowanej przez Bieckie Centrum Kultury, mieszkańcy gminy Biecz, goście oraz turyści przebywający w tym dniu w naszym mieście oficjalnie powitali wakacje.  Wydarzenie poprowadził Mateusz Matusik – pracownik BCK, który  zachwycił publiczność talentem konferansjerskim. Humorystycznym podejściem do publiczności oraz swobodą wypowiedzi zyskał sympatię zarówno młodszych, jak i nieco starszych osób.

Wakacje to przede wszystkim okres wolny od nauki szkolnej, to upragniony, beztroski wypoczynek dzieci, dlatego też „Powitanie Wakacji” rozpoczęliśmy od atrakcji dla naszych najmłodszych mieszkańców, a więc od energicznego programu animacyjnego z Szalonym Johnny`m, który w mgnieniu oka przyciągnął przed scenę mnóstwo dzieciaków i błyskawicznie wywołał na ich twarzach szeroki uśmiech. Nie zabrakło oczywiście piosenek, tańców czy konkursów z nagrodami.

Podczas niedzielnej imprezy kolejny raz w tym sezonie letnim swoje umiejętności mogli zaprezentowali uczestnicy działającej przy Bieckim Centrum Kultury Sekcji Tańca Nowoczesnego. Na scenie wystąpiło pięć grup: BLACK SQUAD, BREAKING POINT, BOOM BOX, EXTRA POWER i BIG STAR TEAM, a także cztery dziewczyny, uczęszczające na sekcję, które przygotowały swój autorski układ. Młodzi tancerze, którzy od kilku lat regularnie trenują pod opieką instruktorki tańca, Pani Moniki Wacek, zaprezentowali bardzo energiczną choreografię, oklaskiwaną przez publiczność gromkimi brawami.

W międzyczasie na scenie pojawili się Burmistrz Biecza, Pan Mirosław Wędrychowicz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu, Pan Grzegorz Nosal, którzy powitali wszystkich zgromadzonych i zaprosili na kolejne bieckie wydarzenia kulturalno-rozrywkowe, m.in. na zbliżający się dużymi krokami Kromer Festival Biecz.

Po godzinie 17:00 rozpoczęło się muzyczne szaleństwo, a wszystko za sprawą niesamowicie pozytywnie zakręconych chłopaków z  zespołu HIT BOYZ z Kielc. Koncert, podczas którego mogliśmy usłyszeć mix niezapomnianych hitów muzyki tanecznej, zachęcił do śpiewu, zmęczoną pandemiczną rzeczywistością, publiczność. Muzycy bawili na scenie energetycznym wykonaniem, świetnym kontaktem z publicznością i atrakcyjnym humorystycznym image’m.  Ponadto zespół zaskoczył wszystkich specjalnie przygotowanymi efektami pirotechnicznymi, które uatrakcyjniły występ.

Po koncercie HIT BOYZ-ów powróciliśmy do drugiej części animacji dla dzieci w wykonaniu Szalonego Johnny-ego. W pierwszej części dzieci chętnych do zabawy było mnóstwo, ale druga część animacji przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Trzeba przyznać, że Szalony Johnny ma wśród dzieci wielu wiernych fanów, którzy nie mogli  doczekać się kolejnego spotkania z nim.

Ok. godz. 19:30 na scenie pojawił się zespół TACY SAMI – LP Show, który zgodnie z zapowiedziami w doskonały sposób oddał na scenie energię charakterystyczną dla najpopularniejszego zespołu polskiego rocka czyli kultowego Lady Pank. Muzycy w profesjonalny sposób zaprezentowali repertuar zespołu, serwując publiczności wspaniałą zabawę podczas koncertu. Chłopaki z zespołu nawiązali z publicznością świetny kontakt do tego stopnia, że kilka osób udało się zachęcić do zaśpiewania do mikrofonu kilku wersów piosenek.

„Powitanie Wakacji” zakończyliśmy zabawą taneczną z zespołem SILVER – jednym z najbardziej rozchwytywanych zespołów weselnych w naszym regionie. Tego zespołu z pewnością nie trzeba przedstawiać, ponieważ zna go chyba każdy mieszkaniec powiatu gorlickiego, jednak kto nie miał wcześniej okazji usłyszeć chłopaków na żywo, mógł nadrobić zaległości właśnie podczas niedzielnej imprezy.  Zabawa taneczna rozpoczęła się ok. godz. 20:30 i od razu zaczęło się prawdziwe szaleństwo. Nie trzeba było czekać, aż się ściemni, ponieważ nogi same wyrywały się do tańca, a tym samym  przed sceną pojawiło się wiele tańczących par. Zespół zaprezentował bardzo szeroki repertuar wykonywanych utworów począwszy od największych hitów z lat 60-tych po najnowsze kompozycje. Wszyscy zgromadzeni przed bieckim ratuszem mogli usłyszeć utwory m.in. rockowe, popowe, biesiadne, disco-polo. Tak więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Niedzielnej imprezie towarzyszyło wiele atrakcji dodatkowych, m.in. dmuchańce, stoiska gastronomiczne, stoiska z rękodziełem, stoiska z lodami i zimnymi napojami.  Ponadto podczas „Powitania Wakacji” w specjalnie przygotowanej altance można było skorzystać z pomocy wykwalifikowanych osób i spisać się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Z tej okazji skorzystało wiele przede wszystkim starszych osób, które nie są biegłe w obsłudze komputera i  Internetu.

Ogromną popularnością cieszyło się darmowe zwiedzanie miasta melexem z przewodnikiem, który podczas przejażdżki uliczkami Biecza opowiadał o historii i zabytkach „małego Krakowa”.  Podobnie jak podczas tegorocznego festynu z okazji Dnia Dziecka, tak i tym razem melex zrobił furorę wśród uczestników niedzielnego wydarzenia. W kolejce do przejażdżki ustawiło się wiele chętnych, jednak nawet długie oczekiwanie na swoją kolej nie zraziło nikogo, kto chciał skorzystać z takiej okazji.

Nie ukrywamy, że wielkim zaskoczeniem było dla nas ogromne zainteresowanie akcją #SZCZEPIMY SIĘ W BIECZU. Do punktu szczepień, który zlokalizowany był w bieckiej bibliotece ustawiła się długa kolejka chętnych. Szczepienia preparatami Johnson&Johnson oraz Pfizer przeprowadził Szpital Specjalistyczny im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach. Cieszy nas niezmiernie, że tak wiele osób wzięło odpowiedzialność za zdrowie swoje i swoich bliskich i skorzystało z możliwości szczepienia podczas niedzielnej imprezy.

Podczas „Powitania Wakacji” odbył się również „Spacer szlakiem pamięci bieckich Żydów” z Panem Krzysztofem Przybyłowiczem, który bezinteresownie i z wielkim zaangażowaniem  opowiada o historii i zagładzie bieckich Żydów. Pan Krzysztof jest osobą, która o historii bieckich Żydów i o  bieckich kamienicach, w których mieszkali Żydzi wie naprawdę wiele, dlatego też wszystkich którzy jeszcze nie mieli możliwości, zachęcamy do wybrania się na spacer z Panem Krzysztofem, a taka okazja będzie na pewno podczas Kromer Festival Biecz.

Ponadto w niedzielę w wydłużonym czasie otwarte były obiekty turystyczne: Ratusz  (wejście na wieżę), Muzeum Ziemi Bieckiej (Dom z Basztą, Kromerówka, Turma) oraz Biblioteka Biecz – Wystawa „Żydzi Biecza – historia i zagłada” oraz malowidła dawnej synagogi Talmud-Tora.

Wszystkie imprezy organizowane od początku tegorocznego sezonu letniego (Inauguracja  Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce, Dzień Dziecka, Noc Świętojańska) przyciągają wielu mieszkańców gminy Biecz i okolic, co świadczy o ogromnym zapotrzebowaniu mieszkańców na tego typu wydarzenia kulturalno – rozrywkowe. Wszyscy zmęczeni pandemiczną rzeczywistością pragniemy wrócić do normalności i powoli udaje się ten plan realizować. Mamy nadzieję, że jeszcze nie jedna impreza przed nami. Tymczasem już w najbliższą niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci do bieckiego parku na specjalnie przygotowany dla naszych najmłodszych mieszkańców program animacyjny (szczegóły na plakatach).

Skip to content