21 listopada 2021 Bieckie Centrum Kultury po raz drugi zabrało Bieczan na wycieczkę. Tym razem odwiedziliśmy stolicę polskich Tatr – Zakopane. Wycieczka odbyła się w ramach działalności sekcji turystycznej, która swoją inaugurację miała w październiku bieżącego roku.

Autokar wyruszył z Biecza tuż po godzinie 7 rano. O godzinie 11:30 uczestniczyliśmy w Uroczystości Chrystusa Króla, która odbyła się w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Uroczystość połączona była z Aktem Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Sercu Jezusa.

Po Mszy Świętej rozpoczęliśmy wędrowanie bo Zakopanem z Panem Michałem Jarząbek Giewont – przewodnikiem tatrzańskim. W trakcie spaceru zobaczyliśmy: skocznie narciarskie, wille zakopiańskie, góralskie chałupy czy siedzibę Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zwiedzanie okraszone było licznymi anegdotami, żartami oraz historiami, które łączyły się z zakopiańskimi atrakcjami. Zwieńczeniem zwiedzania był Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzysku, gdzie poznaliśmy sylwetki wielu znanych Polaków.

W planie wycieczki przewidziany był również czas wolny, kiedy to uczestnicy mieli okazję nie tylko spróbować osławionego oscypka ale i pospacerować po chyba najbardziej znanej ulicy w Polsce – Krupówkach. Przez cały dzień towarzyszyła nam piękna pogoda, co sprawiło, że nastroje do samego końca były bardzo radosne.

Kilka minut po godzinie 18:00 turyści wyruszyli w drogę powrotną.

W ramach sekcji turystycznej Bieckie Centrum Kultury przygotowuje na kolejny rok wiele interesujących propozycji wycieczek o których będziemy informować za pośrednictwem strony internetowej www.bck.biecz.pl oraz na Facebooku BCK.

Skip to content