Zakończyło się trwające od 25 października do 25 listopada 2021 roku głosowanie na nagrodę publiczności w ramach prezentacji w sieci finałowych spektakli 36. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK. 15 finalistów zebrało w sumie 19 103 głosy!

Najwięcej, bo aż 7891 głosów zdobył spektakl „Generał i bomba” w wykonaniu grupy teatralnej PRACOWNIA KATA działającej przy Bieckim Centrum Kultury, przygotowany przez instruktorkę Dagmarę Dżułę na podstawie opowieści Umberto Eco.

Na wirtualnym podium znalazły się również przedstawienia: „Calineczka” grupy TEATRAŁKI ze Szkoły Podstawowej im. Elizy Orzeszkowej w Radgoszczy (6258 głosów) oraz spektakl „Magiczny kufer” grupy BAJTEK z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 im. Św. Jana z Kęt w Limanowej (2714 głosów)

Przypominamy, że w czerwcu bieżącego roku podczas występów finalistów 36. BAJDURKA   na deskach sceny MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu, decyzją jury PRACOWNA KATA otrzymała Nagrodę Specjalną za przejmująco aktualną wizję zagrożonego zagładą świata w spektaklu pt. „Generał i bomba”.

Gratulujemy Pani Dagmarze Dżule – instruktorce sekcji teatralnej działającej przy BCK, młodym aktorom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu PRACOWNI KATA  i dziękujemy za promowanie Bieckiego Centrum Kultury oraz Biecza w naszym regionie.

„Generał i bomba”

Spektakl jest opowieścią o zamkniętych w bombie atomach i generale, który chce rozpętać wojnę.

Scenariusz / adaptacja: „Generał i bomba” Umberto Eco

Reżyseria / scenografia / opracowanie plastyczne / kostiumy: Dagmara Dżuła

Multimedia: Tymoteusz Dżuła

Współpraca realizacyjna: Mateusz Matusik

Aktorzy: Karolina Kmiotek, Maja Kmiotek, Mateusz Firlit, Zofia Gomułka, Jessica Styk, Antonina Gurgul, Natalia Najsarek.

Skip to content