Jak co roku Bieckie Centrum Kultury zaplanowało dla dzieci zimowe spotkania w czasie przerwy międzysemestralnej. Tym razem chodziło nie tylko o zabawę, ale również o kreatywną pracę indywidualną i zespołową.

Uczestnicy zajęć w wieku 7-13 lat spotykali się w kinie „Farys” w Bieczu przez dwa tygodnie na przełomie stycznia i lutego, w każdy wtorek i czwartek, pod czujnym okiem instruktorów BCK – Pani Anny Jurczak, Pani Weroniki Grygowicz-Dydak i Pana Mateusza Matusika. Pierwszym tematem było wykonanie tęczowych lampionów solnych, które powstały ze zwykłych szklanych słoików, barwionych kolorową solą. Efektownie prezentujące się prace rozświetliły salę kinową i wprawiły wszystkich w wyjątkowy nastrój.

Najbardziej wymagające i pracowite zajęcia miały miejsce już dwa dni później. Ambitnym zadaniem dla dzieci stało się zbudowanie karmnika dla ptaków. W ruch poszły deski, deseczki, gałęzie, sznurki, farby i inne recyklingowe materiały. Zaangażowanie uczestników przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Wykazali się oni dużą dokładnością, precyzją i starannością. Powstałe karmniki znalazły swoje miejsce na drzewie w pobliskim parku i będą służyć na długo ptakom.

Następne zajęcia związane były z kosmiczną przygodą. Znalezienie się we wszechświecie wymagało stworzenia rakiety kosmicznej. Do wykonania tego zadania użyto różnorodnych materiałów, a wielkość wspólnego dzieła zrobiła ogromne wrażenie. Każde dziecko mogło wejść do rakiety, kierowanej przez zielonego ufoludka i wyobrazić sobie międzygalaktyczną podróż.

Ostatnie spotkanie dotyczyło zbliżającego się Święta Zakochanych, a jak wiadomo podstawowym symbolem miłości jest czerwone serce. Tym razem najmłodsi mieli za zadanie wykonać je z masy powstałej z połączenia mąki kartoflanej i kleju. Praca ta przyniosła mnóstwo śmiechu, radości i pozytywnego nastroju. Po wyschnięciu gotowe serduszka zostały pomalowane czerwoną farbą i ozdobione brokatem.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznych zimowych ferii z Bieckim Centrum Kultury. Był to jak zwykle owocnie spędzony czas, pełen wspólnej zabawy, integracji i dziecięcej kreatywności. Z niecierpliwością czekamy na Was w okresie wakacyjnym.

Skip to content