W środę 25 maja 2022 o godz. 17:00 zapraszamy do kina „Farys” w Bieczu na prezentację twórczości teatralnej działającej przy Bieckim Centrum Kultury grupy PRCOWNIA KATA.

Sekcję teatralną prowadzi Pani Dagmara Dżuła – pedagog szkolny bibliotekarz, terapeuta, instruktor teatralny i pasjonat teatru. Zajęcia odbywają się w środy w sali widowiskowej kina „Farys” w Bieczu. Uczestnicy sekcji to głównie dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie szkoły podstawowej, ale na zajęcia uczęszczają również nieco starsi aktorzy.

Celem zajęć jest zdobycie przez dzieci i młodzież umiejętności poruszania się w przestrzeni, słuchania i wypowiadania się. Zajęcia rozwijają umiejętności komunikowania się z otoczeniem, przekazywania własnych odczuć, otwartości na innych,  mają pomóc wyzbyć się strachu, nauczyć pomysłowości, przygotować uczestników aktorsko, dykcyjnie i ruchowo. Dzieciaki uczą się „być” na scenie, to praca z rekwizytem i świadomością własnych słabości i barier.

Zajęcia, to tak naprawdę próby teatralne i praca nad konkretnym spektaklem.

PRACOWNIA KATA  pomimo młodego wieku aktorów wielokrotnie występowała na scenie przed publicznością i zdobywała wysokie miejsca w konkursach.

Podczas 36. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK, który miał miejsce w czerwcu 2021 w Nowym Sączu, PRACOWNIA KATA otrzymała nagrodę specjalną za przejmująco aktualną wizję zagrożonego zagładą świata w spektaklu pt. „Generał i bomba”. W internetowym głosowaniu spektakl otrzymał najwięcej głosów, a tym samym zdobył nagrodę publiczności, co jeszcze bardziej zmotywowało młodych aktorów do ciężkiej pracy.

Miło nam poinformować, że PRACOWNIA KATA ze spektaklem „Kruki” zakwalifikowała się również do finału tegorocznej edycji BAJDURKA, który odbędzie się w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu w dniach 13-15 czerwca 2022.

Podczas prezentacji twórczości  teatralnej PRACOWNI KATA, na którą zapraszamy w imieniu Bieckiego Centrum Kultury, ale przede wszystkim w imieniu uczestników sekcji oraz opiekuna, a jednocześnie reżysera Pani Dagmary Dżuły  grupa przedstawi właśnie te dwa finałowe spektakle.

PRZYPOMINAMY

KINO FARYS W BIECZU, 25 MAJA 2022, GODZ. 17:00, WSTĘP WOLNY

Skip to content