W czwartek 17 marca 2022 r. Bieckie Centrum Kultury zaprasza do  kina FARYS w Bieczu na projekcję filmu „Sonata” poprzedzoną spotkaniem z Lechem Dyblikiem – polskim aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym, a także pieśniarzem.

Lech Dyblik to absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Fanom kina znany m.in. z filmów Kiler, Wiedźmin, Pod Mocnym Aniołem oraz obrazów w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego Dom zły, Drogówka czy Wołyń. Aktora będzie można również zobaczyć w filmie „Sonata” wyświetlanym wkrótce w kinie FARYS w Bieczu.

W trakcie spotkania aktor w charakterystyczny dla siebie sposób opowie m.in. o kulisach pracy na planie filmu „Sonata”, ale również o zaskakującej historii swojego życia.

FABUŁA FILMU „SONATA”

„Sonata” to poruszający film rozgrywający się w pięknych i majestatycznych Tatrach, który opisuje autentyczną historię Grzegorza Płonki, wybitnie utalentowanego, niepełnosprawnego pianisty, zwanego “Beethovenem z Murzasichla” (niewielkiej wsi na południu Polski, gdzie ponad trzydzieści lat temu artysta przyszedł na świat). Grzegorz od dzieciństwa ma problemy w komunikowaniu się z otoczeniem. Diagnoza lekarska wskazuje na autyzm, ale okazuje się błędna. Kiedy chłopiec ma kilkanaście lat, wychodzi na jaw, że faktyczną przyczyną jego trudności w nawiązywaniu kontaktów z innymi ludźmi jest niedosłuch. Dzięki aparatowi słuchowemu Grzegorz zyskuje wreszcie dostęp do świata dźwięków. Zakochuje się w muzyce, zwłaszcza w twórczości głuchego geniusza – Ludwiga van Beethovena, a szczególnym upodobaniem obdarza “Sonatę Księżycową”. Marzy o tym, by zostać pianistą i wystąpić na koncercie w filharmonii. Nikt jednak nie wierzy, że marzenie niedosłyszącego chłopaka, nawet przy zastosowaniu aparatury wspomagającej narząd słuchu, może się spełnić. Nikt… poza samym Grzegorzem Płonką i jego najbliższymi.

Gatunek: Biograficzny; Dramat

Produkcja: Polska

Premiera polska: 04..03.2022 r. 

Czas: 1 godz. 58 min.

Dni wyświetlania filmu w kinie FARYS w Bieczu

17, 18, 19, 20. 21, 22 marca 2022

Godz.: 17:30

Ceny biletów:

16 zł – normalny

14 zł – ulgowy

11 zł – grupowy

BILET WSTĘPU NA SEANS W DNIU 17 MARCA 2022 (CZWARTEK) MOŻNA NABYĆ W PROMOCYJNEJ CENIE 11,00 zł

SPOTKANIE Z LECHEM DYBLIKIEM ODBĘDZIE SIĘ

17 MARCA  O GODZ. 17:00

Skip to content