W środę, 30 listopada 2022 roku kino „Farys” w Bieczu gościło zaczarowane wróżki i magicznych czarodziejów. W to andrzejkowe popołudnie zorganizowaliśmy dla najmłodszych czas pełen wróżb, frajdy i zabawy.

Impreza andrzejkowa dla dzieci rozpoczęła się o godzinie 16:00. Kino „Farys” zamieniło się na ten czas w krainę magii. Tuż po wejściu uczestnicy mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w przebraniu na tle ozdobnej kurtyny i otrzymać dyniową plakietkę z imieniem. Następnie każde dziecko wylosowało cukierki z wróżbami mówiącymi o tym kim zostaną w przyszłości. Dziewczynki i chłopcy przekłuwali serca z imionami swojej miłości. Kolejnym punktem programu było lanie wosku przez dziurkę od klucza. Każdy uczestnik zabawy otrzymał woskową figurkę, którą mógł później wyświetlić na scenie w „teatrze cieni”. Figurki przybierały różnorodne i niekiedy nieoczywiste kształty, a ich interpretacja zależała od wyobraźni.

Po wróżbach tanecznym krokiem rozpoczęliśmy część zabaw ruchowo-tanecznych. Sporo radości przyniósł taniec w parach na rozłożonych na scenie gazetach. Dzieci doskonale bawiły się w rytmie muzyki przy kolorowych światłach i towarzyszących im nad głowami dekoracjach. W przerwie od pląsów na parkiecie na dzieci czekał słodki poczęstunek. Kończącą to andrzejkowe spotkanie wróżbą były „buty wychodzące za próg”. Ostatni pantofelek oznaczał najszybsze zamążpójście. Wieńczącym momentem tego magicznego wieczoru było pamiątkowe grupowe zdjęcie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom andrzejkowego spotkania z Bieckim Centrum Kultury i zapraszamy na kolejne wydarzenia.

Skip to content