Jak co roku w czasie wakacji Bieckie Centrum Kultury  zaproponowało dzieciom ofertę aktywnych i kreatywnych zajęć, które odbywały się w kinie “Farys” w Bieczu. Spotkania te cieszyły się dużym zainteresowaniem najmłodszych.

Zajęcia podzielone były na tygodnie tematyczne. Wakacje rozpoczęliśmy od pracy z pędzlem i nauki malowania „martwej natury”.  Dzieci próbowały tworzyć szkic, a następnie przenosiły rysunek za pomocą farb na właściwy obrazek. Zadanie nie było łatwe, ale przyniosło sporo zadowolenia z ukończonych prac. Kolejny tydzień był wyzwaniem dla tych, którzy kochają śpiewać. Zabawy muzyczne i karaoke dały możliwość zaprezentowania się dzieciom i zaśpiewania ulubionych przebojów. Dzieci mogły poczuć się na scenie jak prawdziwe gwiazdy. „Łączy nas piłka” – to tydzień, na który męskie grono uczestników zajęć czekało zdecydowanie najbardziej. Gry zespołowe, zabawy sportowe, rozgrywki piłkarskie dostarczały moc wrażeń i emocji.

„Handmade”, czyli robótki ręczne rozpoczęły drugą połowę wakacji. Każde dziecko miało okazję stworzyć swoją własną bransoletkę z koralików w różnych kształtach i kolorach. Uczestnicy zajęć pracowali  również na szkle metodą „Decoupage”, czyli zdobieniem polegającym na przyklejaniu specjalnych papierów lub serwetek na odpowiednio przygotowane powierzchnie. W ten sposób powstały przepiękne słoiki ozdobne, które dzieci mogły wykorzystać w domu jako wazon na kwiaty lub przybornik na kredki. Następny tydzień minął w towarzystwie ulubionych bajek, bohaterów, postaci i kreskówek. Dzieci rysowały własne komiksy i tworzyły scenariusze w drużynach zespołowych. Zajęcia te ukazały niesamowitą wyobraźnię i kreatywność najmłodszych. Kolejną ofertą dla tych, którzy lubią aktywność fizyczną był tydzień „Aerobik – Dance”. Podczas spotkań cała grupa wspólnie uczyła się podstawowych kroków aerobiku i ćwiczeń połączonych z tańcem w rytm muzyki. Dzieci miały okazję poczuć się jak trenerzy i poprowadzić całą grupę zgodnie z wymyślonymi przez nich samych krokami fitness.

Przedostatni tydzień to „Bezpieczny Tydzień”, w ramach którego gościliśmy w kinie “Farys” w Bieczu policjantów z Komisariatu Policji w Bieczu i odwiedziliśmy jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w naszym mieście.

30 sierpnia, w ostatni dzień wakacji z Bieckim Centrum Kultury w kinie “Farys” odbyła się dyskoteka dla wszystkich uczestników zajęć. Klimat stworzyły dekoracje, balony, kolorowe światła i wytwornica dymu. Dzieci mogły bawić się bez końca, a pomiędzy konkursami tanecznymi i pokazami talentów znalazł się również czas na odpoczynek i poczęstunek.

Nieopisaną radością tych spotkań jest nieustający uśmiech na twarzach najmłodszych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Wakacji z Bieckim Centrum Kultury i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania w Waszym towarzystwie.

 

Skip to content