Aktywnie działająca przy Bieckim Centrum Kultury sekcja turystyczna niemal co miesiąc proponuje fanom zwiedzania wycieczki w bliższe lub dalsze zakątki kraju, ale nie tylko. Zorganizowaliśmy już kilka ciekawych wyjazdów: do Sandomierza, Zakopanego, Kazimierza Dolnego, Krakowa, a ostatnio nawet dwukrotnie do stolicy Węgier – Budapesztu.

Tym razem w słoneczny niedzielny poranek, 12 czerwca 2022 roku wyruszyliśmy do Krakowa,aby poznać zwierzęta z całego świata. Krakowski ogród zoologiczny to miejsce, gdzie można zobaczyć przedstawicieli aż 265 gatunków zwierząt, w tym ponad 100 zagrożonych wyginięciem. Nie zabrakło zatem spotkań pierwszego stopnia z żyrafą, słoniem, pingwinami, czy tygrysami. Nieco bardziej odważni chętni odwiedzili również ekspozycję zwierząt nocnych.

Drugim istotnym etapem wycieczki było zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego. Dzięki interesującym opowieściom przewodnika poznaliśmy historię Zamku Pieskowa Skała, liczne legendy dotyczące Maczugi Herkulesa, a także historyczne fakty związane z zamkiem w Ojcowie. Powróciliśmy do Biecza o godzinie 22:00. Był to więc bez wątpienia długi dzień pełen wrażeń i doskonale spędzony czas przez rodziców i ich pociechy.

Nasza sekcja turystyczna nie zwalnia tempa i przygotowuje już kolejne propozycje, które wkrótce znajdziecie na stronie www.bck.biecz.pl. Serdecznie zapraszamy do podróżowania z Bieckim Centrum Kultury!

Skip to content