SEKCJE ZAINTERESOWAŃ


KOLEJNY SUKCES GRUPY TEATRALNEJ DZIAŁAJĄCEJ PRZY BIECKIM CENTRUM KULTURY

KOLEJNY SUKCES GRUPY TEATRALNEJ DZIAŁAJĄCEJ PRZY BIECKIM CENTRUM KULTURY

Zakończyło się trwające od 05 października do 15 listopada 2022 roku głosowanie na nagrodę publiczności w ramach prezentacji w sieci finałowych spektakli 37. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK.

Najwięcej, bo aż 4583 głosy zdobył spektakl „Kruki” w wykonaniu grupy teatralnej PRACOWNIA KATA działającej przy Bieckim Centrum Kultury, przygotowany przez instruktorkę Dagmarę Dżułę.

Spektakl „Kruki” poprzez nawiązania do antysemityzmu pokazuje, że historia niestety lubi się powtarzać.
Autorem scenariusza, scenografii, opracowania plastycznego, kostiumów, opracowania muzycznego, a przede wszystkim reżyserem jest Pani Dagmara Dżuła

Przypominamy, że w ubiegłorocznym internetowym glosowaniu PRACOWNIA KATA ze  spektaklem „Generał i bomba” również zdobyła pierwsze miejsce, co świadczy o naprawdę wysokim poziomie grupy.

Gratulujemy Pani Dagmarze Dżule – instruktorce sekcji teatralnej działającej przy BCK, młodym aktorom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu PRACOWNI KATA  i dziękujemy za promowanie Bieckiego Centrum Kultury oraz Biecza w naszym regionie.

 

SEKCJA TAŃCA NOWOCZESNEGO – INFORMACJA

SEKCJA TAŃCA NOWOCZESNEGO – INFORMACJA

Informujemy, że wyjątkowo w sobotę 29 października oraz 05 listopada nastąpi zmiana miejsca zajęć.

W dniu 29 października wyłącznie GRUPA I (POCZĄTKUJĄCA) będzie mieć zajęcia w standardowo w kinie Farys w Bieczu, natomiast pozostałe grupy proszone są o przyjście na salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej nr 1 w Bieczu (ul. Grodzka 22).

W dniu 05 listopada wszystkie grupy będą mieć zajęcia na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Bieczu.

Za utrudnienia przepraszamy.

GRUPA TEATRALNA BCK WALCZY O NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI

GRUPA TEATRALNA BCK WALCZY O NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI

W dniach 13-15 czerwca 2022 w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu odbył się finał 37. edycji Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK. Kolejny raz na festiwalu zaprezentowała się grupa PRACOWNIA KATA działająca przy Bieckim Centrum Kultury.

Podobnie jak w roku ubiegłym, również i w tym roku organizatorzy zaplanowali  internetowe głosowanie na nagrodę publiczności.

Dlatego też w dniach 5 października – 15 listopada 2022 roku na stronie internetowej MCK Sokół prezentowane są spektakle finalistów 37. edycji Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK.

Zachęcamy do oddawania głosów na grupę PRACOWNIA KATA działającą przy Bieckim Centrum Kultury, która wystąpiła ze spektaklem pt. „Kruki”.

PRACOWNIA KATA powstała w styczniu 2016 r. z inicjatywy Dagmary Dżuły – instruktorki prowadzącej sekcję teatralną. Początkowo członkami grupy miały być dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej, jednak z biegiem czasu w wyniku dużego zainteresowania PRACOWNIA KATA powiększyła się również o starszych uczestników. Grupa od 5 lat regularnie bierze udział w Festiwalu BAJDUREK.

Spektakl „Kruki” poprzez nawiązania do antysemityzmu pokazuje, że historia niestety lubi się powtarzać.
Scenariusz, reżyseria, scenografia i opracowanie plastyczne, kostiumy, opracowanie muzyczne: Dagmara Dżuła

Swój głos można oddać raz dziennie w dniach od 5 października do 15 listopada 2022 roku.

Poniżej link przekierowujący do strony głosowania:

https://mcksokol.pl/bajdurek2022

PORUSZAJĄCE SPEKTAKLE TEATRALNE W KINIE „FARYS” W BIECZU

PORUSZAJĄCE SPEKTAKLE TEATRALNE W KINIE „FARYS” W BIECZU

W środę, 25 maja 2022 roku o godzinie 17:00 w sali widowiskowej kina „Farys” w Bieczu miała miejsce prezentacja twórczości teatralnej działającej przy Bieckim Centrum Kultury grupy „Pracownia Kata”. Uczestnicy zademonstrowali licznie zgromadzonej publiczności dwa ciekawe spektakle: „Generał i bomba” według scenariusza Umberto Eco oraz autorskie przedstawienie „Kruki”, poruszające między wierszami temat obecnej wojny na Ukrainie i zmuszające do głębokiej refleksji.  

Wydarzenie rozpoczął dyrektor Bieckiego Centrum Kultury, Pan Paweł Jamro, który powitał Proboszcza Parafii pw. Bożego Ciała w Bieczu, ks. Dziekana Janusza Kurasza, Burmistrza Biecza, Pana Mirosława Wędrychowicza oraz wszystkich zgromadzonych w sali widowiskowej bieckiego kina. Następnie zaprosił na scenę Panią Dagmarę Dżułę, opiekuna środowej sekcji teatralnej przy BCK i reżysera spektakli, która w kilku słowach opowiedziała o swojej grupie. Pani Dagmara jest pedagogiem szkolnym, terapeutą, instruktorem teatralnym i pasjonatem teatru. W jej zajęciach uczestniczą głównie dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie szkoły podstawowej, jak również nieco starsi aktorzy. Zasadniczymi celami sekcji teatralnej są m.in. zdobycie przez młodych adeptów aktorstwa umiejętności poruszania się w przestrzeni, słuchania i wypowiadania się, a także komunikowania się z otoczeniem, przekazywania własnych odczuć i otwartości na innych.  Ponadto uczestnicy mają za zadanie wyzbyć się strachu, nauczyć pomysłowości, przygotować pod względem aktorstwa, dykcji i ruchu. Ważne jest również samo „bycie” na scenie, praca z rekwizytami oraz świadomość własnych słabości i barier. Zajęcia sekcji teatralnej to w dużej mierze próby i prace nad konkretnymi spektaklami. Grupa wielokrotnie występowała na scenie przed publicznością i zdobywała wysokie miejsca w konkursach.

Podopieczni pani Dagmary Dżuły przedstawili wczoraj dwa spektakle. Pierwszy z nich pt. „Generał i bomba” jest przejmująco aktualną wizją zagrożonego zagładą świata. Warto podkreślić, że w czerwcu 2021 roku podczas 36. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK w Nowym Sączu, „Pracownia Kata” otrzymała nagrodę specjalną właśnie za to przedstawienie. W internetowym głosowaniu zyskało ono najwięcej głosów, a tym samym zdobyło nagrodę publiczności, co jeszcze bardziej zmotywowało młodzież do ciężkiej pracy. Drugi spektakl pt. „Kruki” był równie poruszający swoją aktualnością tematyki wojennej, opowiadającej o trudnej sytuacji za naszą wschodnią granicą. On także zakwalifikował się do finału tegorocznej edycji BAJDURKA, który odbędzie się w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu w dniach 13-15 czerwca 2022 roku. Publiczność nagrodziła występujących gromkimi brawami, a w ramach wdzięczności i podziękowań za ciężką pracę dyrektor Bieckiego Centrum Kultury wręczył ich opiekunowi bukiet kwiatów. Trzymamy więc kciuki za kolejne sukcesy „Pracowni Kata” i prowadzącej zajęcia teatralne Pani Dagmary Dżuły.

Skip to content