Sekcję tańca nowoczesnego prowadzi Pani Monika Wacek. Pani  Instruktor ukończyła studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze, na kierunku pedagogika w zakresie animacji społeczno-kulturalnej – choreografia tańca. Obecnie kontynuuje rozwój swojej pasji konsekwentnie uczęszczając na szkolenia i warsztaty u polskich i zagranicznych trenerów.

Sekcja Tańca Nowoczesnego działająca przy BCK jest sekcją cieszącą się największym zainteresowaniem o czym świadczy liczba ok. 140 uczestników. W jej skład wchodzi 7 grup zrzeszających dzieci i młodzież w przedziale wiekowym od pierwszej klasy szkoły podstawowej, aż po szkołę średnią włącznie. Tą to: Grupa Początkująca,  Mini Mini, Black Squad, Happy Kids, Big Star Team, Zgrana Paczka oraz Boom Box.

Uprawiając taniec nowoczesny podopieczni mają możliwość rozwijania zdolności ruchowych oraz poznawania nowych dziedzin tańca. Jest to uniwersalna forma aktywności, z której każdy może czerpać przyjemność. Dla osób z dużym zapasem energii to szansa, by się wyszaleć, zaś jednostki spokojne i zamknięte w sobie mają okazję, aby nauczyć się wyrażania emocji poprzez ruch. Taniec sprzyja rozwojowi psycho-motorycznemu dzieci, umuzykalnia, poprawia koordynację, podnosi sprawność fizyczną i pozytywnie wpływa na sylwetkę. Zajęcia uczą pracy w grupie, odpowiedzialności i umiejętności gospodarowania własnym czasem oraz oswajają się z występami publicznymi, co jest niezwykle pomocne w dorosłym życiu.

Młodzi tancerze działającej przy BCK sekcji często prezentują swoje umiejętności na różnych konkursach, przeglądach czy imprezach organizowanych na terenie Gminy Biecz i nie tylko.

Zajęcia odbywają się w każdą sobotę w godzinach 08:00 – 14:45 w Kinie Farys w Bieczu.

POKAZY FINAŁOWE SEKCJI TAŃCA NOWOCZESNEGO BCK

POKAZY FINAŁOWE SEKCJI TAŃCA NOWOCZESNEGO BCK

Niesamowite emocje, gorąca atmosfera, sala pękająca w szwach i łzy wzruszenia… Tak krótko można opisać pokazy finałowe podsumowujące ciężką całoroczną pracę wszystkich grup sekcji tańca nowoczesnego działającej przy Bieckim Centrum Kultury pod kierunkiem Pani Moniki...

Skip to content