Za nami kolejna już wycieczka, którą zorganizowało Bieckie Centrum Kultury. Tym razem celem naszej wyprawy był Bardejów – słowackie miasto, którego rynek wpisany został na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO oraz dobrze znana Krynica-Zdrój.

Wycieczka wyruszyła z bieckiego rynku w sobotni poranek. Polsko – słowacką granicę przekroczyliśmy w miejscowości Muszynka, a po godzinie 10:00 byliśmy już w Bardejowie. Nasze pierwsze kroki skierowaliśmy na rynek, gdzie tego dnia czekała nie lada gratka dla miłośników samochodów – Tuning Show Bardejov 2023. Na otoczonym kolorowymi kamienicami rynku, który w roku 2000 wpisany został na listę UNESCO mogliśmy podziwiać renesansowy ratusz, Bazylikę Świętego Idziego a także nieco schowany za samochodami pomnik kata. Następnie spacerem udaliśmy się na Uliczkę Lennona z charakterystycznym muralem przedstawiającym zespół The Beatles oraz Yoko Ono a także obejrzeliśmy pokaz grającej fontanny.

Druga cześć wycieczki odbyła się w uzdrowiskowym miasteczku, jakim jest Krynica-Zdrój. Tu dzięki opowiadaniom pani przewodnik poznaliśmy historię miasteczka oraz sylwetki ważnych osobistości dla Krynicy, takich jak Nikifor czy Bogusław Kaczyński. Spacerując deptakiem mogliśmy zobaczyć między innymi pomnik Nikifora, muszlę koncertową, Nowy Dom Zdrojowy, Stare łazienki czy Pijalnię Główną.

Bieckie Centrum Kultury poprzez organizację wycieczek stara się nie tylko umilić czas bieczanom, ale również przybliżyć dalsze i bliższe zakątki Polski i Europy, które wydaje nam się, że znamy dobrze, jednak dzięki profesjonalnym przewodnikom odkrywamy na nowo.

Skip to content