Sekcję teatralną prowadzi Pani Dagmara Dżuła – pedagog szkolny bibliotekarz, terapeuta i pasjonat teatru. Zajęcia odbywają się w środy w saliwidowiskowej kina Farys w Bieczu w godz. 16:15 – 18:00. Uczestnicy sekcji to głównie dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie szkoły podstawowej, ale na zajęcia uczęszczają również nieco starsi aktorzy.

Celem zajęć jest zdobycie przez dzieci i młodzież umiejętności poruszania się w przestrzeni, słuchania i wypowiadania się. Zajęcia rozwijają umiejętności komunikowania się z otoczeniem, przekazywania własnych odczuć, otwartości na innych,  mają pomóc wyzbyć się strachu, nauczyć pomysłowości, przygotować uczestników aktorsko, dykcyjnie i ruchowo. Dzieciaki uczą się „być” na scenie, to praca z rekwizytem i świadomością własnych słabości i barier.

Zajęcia, to tak naprawdę próby teatralne i praca nad konkretnym spektaklem.

W ramach sekcji teatralnej Pani Instruktor stworzyła  grupę pod nazwą „Pracownia Kata” i pomimo niewielkiego doświadczenia młodych aktorów grupa wielokrotnie występowała na scenie przed publicznością i zdobywała wysokie miejsca w konkursach.

W dniach 15-17 czerwca 2021 r. na teatralnej scenie MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu miał miejsce finał 36. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK. W 15 niezwykłych spektaklach zaprezentowało się 160 młodych aktorów z województwa małopolskiego.

Tegoroczni finaliści Festiwalu zostali wyłonieni w drodze kwalifikacji przeprowadzonej na podstawie nagrań.  Wśród nich znalazła się  „Pracownia Kata”, która pod opieką instruktora Pani Dagmary Dżuły otrzymała nagrodę specjalną za przejmująco aktualną wizję zagrożonego zagładą świata w spektaklu pt. „Generał i bomba”. W internetowym głosowaniu, które trwało od 25 października do 25 listopada 2021 spektakl otrzymał najwięcej głosów, a tym samym zdobył nagrodę publiczności, co jeszcze bardziej zmotywowało młodych aktorów do ciężkiej pracy.

Zajęcia odbywają się w każdą środę w godzinach 16:15 – 18:00 w Kinie Farys w Bieczu.

PORUSZAJĄCE SPEKTAKLE TEATRALNE W KINIE „FARYS” W BIECZU

PORUSZAJĄCE SPEKTAKLE TEATRALNE W KINIE „FARYS” W BIECZU

W środę, 25 maja 2022 roku o godzinie 17:00 w sali widowiskowej kina „Farys” w Bieczu miała miejsce prezentacja twórczości teatralnej działającej przy Bieckim Centrum Kultury grupy „Pracownia Kata”. Uczestnicy zademonstrowali licznie zgromadzonej publiczności dwa...

PREZENTACJA TWÓRCZOŚCI TEATRALNEJ „PRACOWNI KATA”

PREZENTACJA TWÓRCZOŚCI TEATRALNEJ „PRACOWNI KATA”

W środę 25 maja 2022 o godz. 17:00 zapraszamy do kina „Farys” w Bieczu na prezentację twórczości teatralnej działającej przy Bieckim Centrum Kultury grupy PRCOWNIA KATA. Sekcję teatralną prowadzi Pani Dagmara Dżuła – pedagog szkolny bibliotekarz, terapeuta, instruktor...

Skip to content